- Reklama -

- Reklama -

Ta biłgorajska Agencja ma już 30 lat! Tak świętuje swój jubileusz (foto)

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ma już 30 lat. Przez ten czas pomagała przedsiębiorcom i osobom pragnącym zakładać swoje biznesy. Dziś odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia istnienia Spółki. Kto przyszedł na uroczystość?

- Reklama -

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. została utworzona 11 kwietnia 1994z inicjatywy Towarzystwa Gospodarczego i Burmistrza Miasta Biłgoraja po to, by w sposób wszechstronny wspierać rozwój Biłgoraja i regionu.

 

Jej założycielami byli:

urząd MArszałkowski projekt
 • Miasto Biłgoraj,
 • Gmina Biłgoraj,
 • „Kram” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
 • Zakład Ceramiki Budowlanej w Markowiczach,
 • Spółdzielnia Pracy Metalowców „Biłmet” w Biłgoraju,
 • Bigorajskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Biłgoraju,
 • Fundacja Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych,
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada” w Biłgoraju,
 • Śląska Giełda Towarowo – Pieniężna,
 • Florian Kapica,
 • Andrzej Wasąg,
 • Stefan Grodzki,
 • Wojciech Jan Gontarz,
 • Włodzimierz Jan Gajewski,
 • Irena Gadaj,
 • Henryk Józef Oziębło.

Obecnie BARR S.A. wpisana jest do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000029538. Kapitał zakładowy Spółki wynosi 552.400,00 zł a akcjonariuszami Spółki są:

 • Miasto Biłgoraj
 • Powiat Biłgoraj
 • Gmina Biłgoraj
 • „Ambra” S.A. w Warszawie
 • Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada” w Biłgoraju
 • oraz osoby fizyczne z terenu miasta Biłgoraja

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Spółka, jako instytucja otoczenia biznesu, prowadzi działalność skierowaną na wspomaganie rozwoju przedsiębiorstw oraz realizację przedsięwzięć ukierunkowanych w szczególności na: rozwój gospodarczy regionu i jego promocję, tworzenie nowych miejsc pracy, wdrażanie produkcji nowoczesnych wyrobów i technologii, wprowadzanie nowych form zarządzania, wzrost efektywności i rentowności przedsięwzięć, promocję wyrobów i usług. W tym celu BARR S.A. współpracuje z różnymi podmotami w Polsce (Spółka współpracowała również w ramach Krajowego Systemu Usług dla MŚP), podejmując różnorodne działania mające na celu promowanie przedsiębiorczości, przeciwdziałanie bezrobociu i tworzenie nowych miejsc pracy:

 • doradztwo w zakresie rozpoczynania i prowadzenia własnej działalności,
 • udzielanie informacji w zakresie zewnętrznych źródeł finansowania, w tym w szczególności dostępnych instrumentów i form wsparcia w ramach funduszy UE,
 • organizacja szkoleń,
 • udzielanie pożyczek gotówkowych i dotacji,
 • pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych.

W ramach Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. funkcjonują następujące jednostki organizacyjne:

 • Centrum Informacji i Obsługi Biznesu,
 • Ośrodek Doradztwa i Szkoleń,
 • Fundusz Pożyczkowy,
 • Fundusz Poręczeniowy,
 • Punkt Konsultacyjny.

W przeszłości w ramach BARR S.A. funkcjonowały również inne jednostki organizacyjne m. in.: Fundusz Poręczeń Kredytowych, Ośrodek Informacji o UE, Ośrodek  Agro-Info, Gminne Centrum Informacji.

 

 

 

- Reklama -

13 Komentarze
 1. Andrzej mówi

  Gromadzka i Różyński oszukali wyborców. Ważne jest teraz lansowanie siebie w różnego rodzaju mediach. Całkowity brak merytoryki. W d….. mają ludzi z naszego regionu. Ważne są gierki polityczne i własne konto.

 2. pan COGITO mówi

  Maciej Bando, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej , w rozmowie z PAP stwierdził, że… stopień koncentracji na polskim rynku gazu jest „niebezpieczny” i obecny rząd sprzeciwia się temu. „Kolejny przykład ‘propolskiego’ działania rządu Donalda Tuska. Polskiego czempiona (PO)kroić, (PO)sprzedawać, (PO)zbawić siły rynkowej, żeby przy stole negocjacyjnym znowu wygrywali międzynarodowi, duzi gracze. Czyli Polacy na szparagi, zarabiać ma kto inny” Zyski Orlenu w tym roku spadły o 2/3 w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego .Żelazna miotła tuska wymiata nie tylko pracowników którzy odnosili sukcesy ale i zyski

  1. Andrzej mówi

   Cały ten rząd nastawiony jest na wyprzedanie majątku narodowego. Energetyka, lasy, porty…… Różyński i Gromadzka to pionki nieistotne którzy za 30 srebrników będą lizać tyłki ryżemu

 3. 🤡 Cogito. mówi

  Bliżej ci do ruskiego propagandzisty niż Pana Cogito. Cogito i ty to dwie przeciwności. Może byś i chciał, ale to tylko nieziszczalne marzenie.

  1. pan COGITO mówi

   Napisz lewaku co tusk zrobił dla Polski , bo my pamiętamy RESET , LINIA WISŁY , bezrobocie 14,3 proc. emigracja 2 mln Polaków za chlebem a drugie 2 mln . żyło w skrajnej biedzie , zakupy na zeszyt, a w tym czasie mafie vatowskie ukradły 260 mld. co potwierdziły raporty UE .Jakim trzeba być ignorantem żeby nie zauważyć że to wszystko wraca

   1. 🤡 mówi

    Jak ja jestem lewakiem to ty kim jesteś?
    Bredzisz pod każdym artykułem i zawracasz gitarę swoimi chorymi i nienawistnymi komentarzami.
    Ktoś cię skrzywdził, czy jakieś lęki lub fobie przelewasz na swoje żałosne posty?
    Nie wiem, ale jest pewne, że używając nicka Cogito czujesz się mocno niedowartościowany. Czasami warto zejść na ziemię. Pana Cogito to z ciebie nie będzie 😃.

    1. pan COGITO mówi

     PO co się podniecasz to wszystko co pisze jest dostępne w internecie . Na pewno nie dowiesz się z mediów z obcym kapitałem bo dla nich jak i ciebie jest to temat nie wygodny .Myślę że ty i tacy jak ty dowiecie się więcej przy płaceniu rachunków albo przy zakupach i to nie długo .

 4. pan COGITO mówi

  Donald Tusk nie tylko nie myśli i nie pisze w swoich tweetach na platformie X o inwestycjach rozwojowych, ale jego rząd prowadzi do ich blokowania, mimo ich poważnego zaawansowania podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości. Polacy próbują tych inwestycji bronić, stąd między innymi społeczna inicjatywa „TakdlaCPK”, pod którą zebrano już ponad 140 tysięcy podpisów, a także zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która miałaby wręcz zmusić rząd Tuska do kontynuowania tej inwestycji w kształcie przygotowanym i realizowanym przez rząd Mateusza Morawieckiego. Buntują i oburzają się szczególnie młodzi ludzie, którzy dostrzegają, że tego rodzaju decyzjami, rząd Tuska odbiera dobrą przyszłość ich pokoleniu i przygotowuje nową falę ich exodusu z Polski, podobną do tej, gdy rządził w latach 2008-2015.

 5. pan COGITO mówi

  Również Niemcy naciskają na zablokowanie prac umożliwiających żeglowność Odry i rozbudowę portu kontenerowego w Świnoujściu, ponieważ nie chcą polskiej konkurencji dla ich żeglugi rzecznej i ich portów morskich. Rząd Tuska wysyła także w tej sprawie dobry dla Niemiec komunikat, ogłaszając inicjatywę powstania Parku Dolnej Odry, do której zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe zainteresowane tym projektem także te niemieckie. Ostatnio pojawiły się również informacje o rezygnacji z budowy dwóch terminali zbożowych w portach w Gdyni i w Gdańsku, a także sprzedaży terminala zbożowego w porcie w Szczecinie, co oznacza, że rezygnujemy z dochodów z tranzytu ukraińskiego zboża przez Polskę i jego eksportu do krajów trzecich. Z kolei ze spółki Electromobility Poland odpowiedzialnej za projekt polskiego samochodu elektrycznego Izera, płyną co i rusz bardzo niepokojące informacje, w tym także o tym ,że bezczynność ze strony polskiej powoduje, że partner chiński w tym projekcie, poszukuje dla niego lokalizacji w innych krajach UE (najprawdopodobniej na Węgrzech albo w Hiszpanii).

 6. pan COGITO mówi

  To dobry dzień dla Uśmiechniętej Polski. Wprawdzie nie będzie drugiej elektrowni atomowej i nie wiadomo, czy powstanie pierwsza, ale najważniejsze jest to, że aresztowany zostanie dawny PiS-owski wiceminister.— Komisja Europejska uznała za konieczne objęcie Polski procedurą nadmiernego deficytu. Deficyt budżetowy w naszym kraju przekroczył 3 proc. PKB. Konieczne będą cięcia w budżecie państwa. Nie będzie pieniędzy na programy osłonowe w związku ze zbliżającą się podwyżką cen energii.

  — Rząd poinformował spółkę ZE PAK o zamrożeniu prac związanych z budową elektrowni atomowej w Pątnowie. Inwestycja miała być realizowana wspólnie z koreańskim koncernem KHNP.

  Powyższe informacje można połączyć z brakiem decyzji o kontynuowaniu prac nad budową Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz związanych z nim „szprych” kolejowych, skasowaniem projektu samochodu elektrycznego Izera oraz zatrzymaniem budowy terminali zbożowych w Gdańsku i Gdyni. Skasowany został też Program Inwestycji Strategicznych, który umożliwiał samorządom budowę niezbędnej im infrastruktury. Lista jest dłuższa, ale nie ma potrzeby jej wymieniać, bo wiadomo, że krytyka tych działań rządu jest rosyjską propagandą, której celem jest destabilizacji Unii Europejskiej. Równie oczywiste jest, że budowę CPK wspierają przede wszystkim rosyjskie boty z Pskowa.

  1. Ciekawy mówi

   Już cie wypuścili???

   1. anty lewak mówi

    Czy wszyscy muszą wiedzieć że brakuje ci piątej klepki , – lewaku

    1. pan COGITO mówi

     Proszę pamiętać że lewak to stan choregu umysłu który żyje w alternatywnej rzeczywistości kreowanej przez obce media

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.