- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Tęczowa malarnia” najlepsza!

- Reklama -

III miejsce i Nagroda dla Julii Furmanek oraz aż sześć prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej to wspaniały sukces dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XXVII. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” zorganizowanym przez Goleniowski Dom Kultury. Impreza odbywa się pod Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO w Warszawie.

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji XXVII. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” był temat: „Wiej wietrze wiej”. W tej myśli zawiera się zarówno dynamika i niszczycielska siła huraganów, jak i spokojne szybowanie latawca po bezchmurnym niebie, ciepło letniego nadmorskiego wiatru oraz mroźne porywy smagające śniegiem. Wiatr jako przyjaciel człowieka i jako siejący spustoszenie żywioł. Jednak w takiej, czy innej postaci, zawsze stanowi on nieodłączną część naszego świata, który powinniśmy otaczać opieką i szacunkiem.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Głównym organizatorem konkursu jest niezmiennie od 1990 roku Goleniowski Dom Kultury w Goleniowie. Festiwal jest kontynuacją Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod Patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO. Jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianych przez młodych twórców. Prace zakwalifikowane do ekspozycji festiwalowej prezentowane są w Goleniowskim Domu Kultury i w przestrzeni miejskiej. Festiwalowe prace pozostają także w ekspozycji licznych instytucji, prezentowane są na wystawach krajowych i zagranicznych.

Spośród nadesłanych na konkurs prac Jury festiwalu w składzie: Marek Haładuda – profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Leszek Soroczyński – artysta plastyk, Zbigniew Jaworski – artysta plastyk i Anna Obszyńska – plastyk, dokonało ich oceny, przyznając nagrody i wyróżnienia w trzech grupach wiekowych.

 

W kategorii malarstwa w kategorii dzieci w wieku 6 – 9 lat została nagrodzona III miejscem wychowanka biłgorajskiego MDK Julia Furmanek (lat 5). W tej grupie wiekowej wśród prac zakwalifikowanych do wystawy znalazły się cztery prace z MDK w Biłgoraju autorstwa Aleksandry Brzozowskiej (lat 9), Zuzanny Romaniak (lat 6), Julii Krawczyk (lat 6) i Jakuba Furmanka (lat 8). W grupie wiekowej 10-13 lat do wystawy zakwalifikowano prace dwóch młodych artystek – dziesięcioletniej Anny Szubiak i jej rówieśniczki Pauli Kaczor. Zarówno nagrodzona praca Julki, jak i pozostałe zaprezentowane na wystawie, cechuje płynąca z powstałych obrazów afirmacja radosnej zabawy, co zauważyć można przede wszystkim w zastosowanej kolorystyce. Wiatr w obrazach dzieci to okazja wspaniałych przeżyć, poczucia wolności oraz piękna świata i otaczającej przyrody widzianych z innej perspektywy.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W kategorii malarstwa w kategorii dzieci w wieku 6 – 9 lat została nagrodzona III miejscem wychowanka biłgorajskiego MDK Julia Furmanek (lat 5). W tej grupie wiekowej wśród prac zakwalifikowanych do wystawy znalazły się cztery prace z MDK w Biłgoraju autorstwa Aleksandry Brzozowskiej (lat 9), Zuzanny Romaniak (lat 6), Julii Krawczyk (lat 6) i Jakuba Furmanka (lat 8). W grupie wiekowej 10-13 lat do wystawy zakwalifikowano prace dwóch młodych artystek – dziesięcioletniej Anny Szubiak i jej rówieśniczki Pauli Kaczor. Zarówno nagrodzona praca Julki, jak i pozostałe zaprezentowane na wystawie, cechuje płynąca z powstałych obrazów afirmacja radosnej zabawy, co zauważyć można przede wszystkim w zastosowanej kolorystyce. Wiatr w obrazach dzieci to okazja wspaniałej zabawy, poczucia wolności oraz piękna świata, otaczającej przyrody widzianego z innej perspektywy.

Nagrody dla laureatów zostały wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 5 czerwca 2017 r. w sali wystawowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie. Wyjątkowe uhonorowanie nagrodzonych dzieci to tradycja tej imprezy. Zgodnie z przyjętymi zasadami Organizatorzy jako dodatkową formę nagrody dla Lauretów (miejsca I-III ) zorganizowali udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez artystę malarza Marka Haładudę na terenie nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Międzywodziu. Tym razem Julia wraz ze swoim bratem mogła osobiście odebrać nagrodę i świetnie się bawić podczas zaplanowanych zajęć.

Sukces w konkursie to niejako uwieńczenie całorocznej pracy wychowanków pracowni Tęczowa Malarnia. Należy podkreślić, iż Julia Furmanek i jej brat Jakub są jednymi z siedemnastu wychowanków nauczycielki prowadzącej zajęcia plastyczne – Anny Świcy, którzy za swoje wyjątkowe sukcesy plastyczne zostali wytypowani do nagrody Starosty Biłgorajskiego za rok szkolny 2016/2017, jakie zostaną wręczone podczas dorocznej uroczystości Dnia Olimpijczyka.

Anna M. Świca

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.