- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szynoprzewody — nowoczesny trend w aranżacjach

Nowoczesne, funkcjonalne, uniwersalne — szynoprzewody szturmem zdobywają wnętrza polskich domów i mieszkań. Czym są w praktyce i dlaczego warto po nie sięgnąć? Podpowiadamy.

- Reklama -

Jeszcze kilka lat temu szynoprzewody były domeną sklepów, lokali usługowych, restauracji i innych wnętrz komercyjnych. Dziś coraz częściej goszczą także we wnętrzach mieszkalnych — salonach, kuchniach, łazienkach i hallach. Czym są w praktyce?

Czym są szynoprzewody?

Szynoprzewody zwane także oświetleniem szynowym to oprawy świetlne umieszczona na zamontowanej pod sufitem szynie. Możesz je dowolnie grupować, przesuwać lub ustawiać pod różnym kątem. W zależności od kształtu wnętrza, potrzeb i oczekiwań domowników szyna może przybierać formę prostej poziomej linii, litery U, L czy innego dowolnego kształtu uwzględniającego kąty proste. Dzięki specyficznej konstrukcji wszystkie przewody i kable są sprytnie ukryte, a cała kompozycja jest nie tylko funkcjonalnym, ale także dekoracyjnym elementem wnętrza.

Jednofazowe czy trójfazowe?

Oświetlenie na szynie może przybierać formę jedno lub trójfazową.
Jeśli sięgniesz po jednofazowe szynoprzewody, będziesz mógł jednocześnie włączyć i wyłączyć wszystkie umieszczona na szynie oprawy. Taka konstrukcja będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli chcesz precyzyjnie oświetlić niewielkie wnętrze, np. łazienkę lub doświetlić konkretną strefę w przestronnym pomieszczeniu, np. blat kuchenny lub strefę relaksu w salonie. Oświetlenie trójfazowe umożliwia uruchomienie wszystkich lub jedynie konkretnych lamp. Taka forma świetnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, do niezależnego podświetlania poszczególnych obszarów, np. przestrzeni nad stołem jadalnianym, wyspy i blatu czy oświetlenia dekoracyjnego. Wszystkie oprawy włączone jednocześnie mogą pełnić także rolę oświetlenia głównego.

W jakich wnętrzach sprawdzą się oświetlenie na szynie?

Ze względu na industrialną stylistykę szynoprzewody świetnie odnajdą się w loftach, nowoczesnych apartamentach, wnętrzach urządzonych w minimalistycznym i kolonialnym stylu. Z uwagi na uniwersalny charakter możesz zamontować je zarówno w niewielkim, jak i przestronnym pomieszczeniu.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jakie oprawy do szynoprzewodów?

Wybierając oprawy do oświetlenia na szynie, zwróć uwagę na dwie kluczowe kwestie: dostosowaną do pozostałych elementów aranżacji wnętrza estetykę oraz możliwość zamontowania oprawy na szynie. Nie wszystkie tradycyjne reflektory, lampy szynowe czy lampy wiszące będą się do tego nadawać. Jeśli planujesz zakup opraw świetlnych w sklepie internetowym, najlepszym wyborem będziesz poszukiwanie w sekcji szynoprzewodów.

Źródło: https://unilight.com.pl/szynoprzewody

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.