- Reklama -

- Reklama -

Maseczki dla mieszkańców

Od najbliższego czwartku będzie obowiązywało zasłanianie ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

- Reklama -

Coraz więcej gmin oferuje swoim mieszkańcom bezpłatne maseczki. W akcję włączyły się gminy Turobin, Frampol i Biłgoraj. Jako pierwsi z inicjatywą wyszli samorządowcy z miasta Biłgoraj. Pisaliśmy o tym tutaj: Zgłoś się po bezpłatną maseczkę ochronną.

GMINA TUROBIN

Władze gminy Turobin chcą pomóc mieszkańcom. Otrzymają oni darmowe maseczki. Materiał już został kupiony, a w ich szycie włączy się społeczność gminy. – Zakupiliśmy materiał potrzebny do uszycia maseczek. Postanowiliśmy, że wykonamy ponad 6000 sztuk, tak żeby każdy mieszkaniec gminy otrzymał maseczkę. Wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy, Biblioteki, Domu Seniora i Kołami Gospodyń Wiejskich jesteśmy w stanie uszyć taką ilość do końca tygodnia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym we tę inicjatywę – mówi Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin.

Maseczki będą dostarczane do skrzynek pocztowych w ilości takiej, jaka wynika ze spisu mieszkańców według zameldowania.

GMINA FRAMPOL

Urząd Miejski we Frampolu informuje, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia od czwartku 16 kwietnia br. obowiązuje nakaz używania maseczek w miejscach publicznych. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców podjęto decyzję o zakupie maseczek, które mogą być stosowane w ramach ochrony przed transmisją wirusa SARS-Cov-2. Maseczki będą rozdawane mieszkańcom gminy Frampol bezpłatnie w ilości maksymalnie po 2 maseczki na każdą osobę. Maseczki są zaopatrzone w instrukcję użytkowania, nadają się do prania, ale nie należy ich prasować.

Maseczki można odbierać codziennie, począwszy od środy, tj.15.04.2020 r. w godzinach od 9.00 do 15.00. Będą wydawane przez strażaków z samochodów strażackich w następujących miejscach:

- Reklama -

– Frampol, zatoka przy ul. Janowskiej k. fontanny (dla mieszkańców: Frampola, Karolówki, Korytkowa Małego, Niemirowa, Kolonii Sokołówka, Sokołówki, Starej Wsi, Rzeczyc, Pulczynowa, Kątów i Woli Kąteckiej),

– Radzięcin, parking przy remizie OSP (dla mieszkańców: Radzięcina, Smorynia, Woli Radzięckiej),

– Teodorówka, parking przy remizie OSP (dla mieszkańców: Teodorówki, Komodzianki, Chłopkowa, Kolonii Teodorówka).

GMINA BIŁGORAJ

Wójt Gminy Biłgoraj w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców gminy Biłgoraj podjął decyzję o zakupie ochronnych maseczek wielokrotnego użytku, które mają zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Maseczki te są bezpłatnie dystrybuowane od dnia dzisiejszego, tj. 14 kwietnia 2020 r., przed wejściem do budynku Urzędu Gminy Biłgoraj. Można je pobierać w każdy dzień roboczy w godzinach 8.00-15.00, przy czym jedna osoba może otrzymać jednorazowo maksymalnie 2 maseczki.

Uproszczony opis użytkowania maseczki znajduje się w dołączonej ulotce.

 

- Reklama -

1 komentarz
 1. Stefka mówi

  No prosze. wszedzie cos sie dzieje. Albo daja maseczki albo zabieraja pieniadze. W zaleznosci od widzimisie władzy naszej kochanej. Lepiej lub gorzej ale zawsze cos. Tam gdzie sa madrzejsi to i działaja sprawniej a tam gdzie nie sa to nie działaja.
  ALe ale chciałam zapytac o te słynne gmine w całym powiecie i nie tylko? Co tam słychowac w w tym potoku?Czy cos sie dzieje? Raczej nic. Ludzie przestraszeni wiec siedza w domu albo w polu jak to na wsi.
  A gmina co??
  no cóz gmina zabita na głucho.
  Władza sie ponoc zabarykadłowała w samym srodku i siedzi cichutko majc nadzieje ze wirus jakos minie.
  Odwagi nie ma za grosz ta nasz a władza,
  A własnie teraz powinna dwac przykłąd jak walczyc z tym złem.
  Teraz powinna hasła rzucac i brac sie do pracy bo gmina potrzebuje władzy odwaznej bojowej i przebojowej.,
  Ale włądza nie taka głupia zeby zaraz stawac na pierwszej linii frontu.
  Siedzi sobie cichutko popija herbatke z cytrynka i mysli…..
  No i tutaj mamy problem bo nie wiemy co naszaa władza mysli.
  Wczesniej tyle z to gadała az sie robiło nudno. A teraz gdy potrzeba jest to cisza jak makiem zasiał
  Gdziez ta nasza włądza no gdzie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.