- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szybciej i łatwiej z Frampola w świat. Będzie przebudowa

W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa drogi krajowej nr 74 z Frampola do Janowa Lubelskiego. Będzie połączona z budową obwodnicy Dzwoli. Jak informuje GDDKiA w Lublinie, wpłynęło pięć ofert od firm zainteresowanych przeprowadzeniem inwestycji.

- Reklama -

Wpłynęło pięć ofert, z czego dwie zmieściły się w zarezerwowanej  kwocie na ten cel (ok. 196 mln zł).

Wyłonienie najkorzystniejszej oferty i podpisanie umowy na budowę trasy planujemy w przyszłym roku. Inwestycja będzie realizowana w systemie tradycyjnym, w oparciu o wydaną przez Wojewodę Lubelskiego decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie prac budowalnych planujemy w drugim kwartale 2023 roku, a oddanie do ruchu kierowcom w 2025 r – informuje GDDKiA.

- Reklama -

Inwestycja obejmuje realizację obwodnicy Dzwoli (ok. 2,7 km) po nowym śladzie, która ominie miejscowość od północnej strony. Rozbudowany zostanie także dalszy odcinek obecnej DK74 (o długości ok. 9,3 km) do połączenia z funkcjonującą już obwodnicą Frampola.

Wykonawca wybuduje jednojezdniową, dwupasową drogę klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o szerokości jezdni 7 m. Konstrukcja nawierzchni zostanie wzmocniona i dostosowana do obciążeń 11,5 tony na oś. Powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego, ekrany akustyczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Planowana jest budowa sześciu skrzyżowań skanalizowanych, dwóch rond oraz obiektu mostowego, zintegrowanego z przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów.

 

info: GDDKiA w Lublinie, foto: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Gostek mówi

    odrazu wyrobią sie aby postawić bramki , dobra władza zaczęła pracować, aby opodatkować drogi krajowe, ktoś się zaraz zapyta co z drogami eksprerowymi _ krótko w propozycji staną się autostradami. i jak powiedział pis nikt nich nie o podatkuje, bo ich nie będzie poprostu i nie ma problemu.

  2. Andrzej mówi

    Czy nadal nie będzie ścieżki rowerowej przy DK 74, jak ma to miejsce na drodze 835 Biłgoraj- Frampol – Goraj i Wysokie. I wszyscy będą się dziwić, jak, to się stało?.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.