Sztangiści Znicza na Mistrzostwach Polski

W dniach 13-15 kwietnia br. w Hali Sportowej w Mroczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów U20 w Podnoszeniu Ciężarów. Zawodnicy LKS Znicz Biłgoraj zdobyli dwa medale.

W Mistrzostwach Polski do lat 20 w ciągu trzech dni zawodów udział wzięło 47 kobiet oraz 111 mężczyzn. Na zawodach swoje umiejętności zaprezentowało trzech zawodników biłgorajskiego Znicza. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii 94 kilogramów w dwuboju wywalczył Mateusz Sokołowski, który uzyskał w dwuboju 283 kg (128 kg + 155 kg). Tuż za nim na czwartej pozycji uplasował się Bartłomiej Kobel z wynikiem 280 kg (128 kg + 152 kg). Bartłomiej również zdobył brązowy medal za rwanie.

Piąte miejsce w kategorii 105 kg zdobył trzeci nasz zawodnik, czyli Kacper Kość, uzyskując 275 kg (125 kg + 150 kg).

Opiekunem grupy był trener Andrzej Strzałka.

Klasyfikację województw wygrało lubelskie, a LKS Znicz Biłgoraj na 57 sklasyfikowanych klubów zajął 17. lokatę.