- Reklama -

- Reklama -

Szpitale wstrzymują odwiedziny

Grypa to choroba o szerokim zasięgu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym jesteśmy niemal na każdym kroku narażeni na zachorowanie, ponieważ znajdujemy się w dużych skupiskach ludzi. Obecnie w dwóch szpitalach z naszego regionu pojawił się komunikat o całkowitym bądź częściowym zakazie odwiedzin pacjentów.

Arion

Obecnie w ARION Szpitale sp. z.o.o – Zespole Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obowiązuje ograniczony zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w placówce. Jest on nałożony od listopada do odwołania.

– Zwykle w sezonie jesienno-zimowym kiedy jest duża zachorowalność na infekcje, jest zwiększona liczba chorych, więc my ograniczamy zakaz odwiedzin – mówi Edyta Lewczyk, zastępca dyrektora w ARION Szpitale sp. z.o.o  Zespole Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju.

Ograniczenie odwiedzin nie jest całkowitym zakazem kontaktu z hospitalizowanym pacjentem. To od decyzji lekarza prowadzącego zależy ile osób może odwiedzić  chorego.  To jest ograniczony zakaz, który kończy się wiosną – w marcu. Główną przyczyną takiego postępowania jest duża liczba zachorowań na grypę, jak również wszelkiego rodzaju przeziębienia, które negatywnie wpływają na stan chorych pacjentów, posiadających słabszą odporność. Kontakt z wirusem z zewnątrz nie jest dobry dla tych osób. Jednak w biłgorajskim szpitalu chorzy pacjenci nie są całkowicie odizolowani od osób odwiedzających.

- Reklama -

Sprawa w  Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża  Jana Pawła II w Zamościu wygląda  poważniej, gdyż tam obecnie trwa całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. Komunikat dla osób, które w najbliższej przyszłości chcą odwiedzić swoich krewnych lub przyjaciół w tym szpitalu  widnieje na stronie internetowej tego szpitala. Treść komunikatu jest następująca:

„W związku z licznymi zachorowaniami na grypę i infekcje grypopochodne wśród pacjentów i w otoczeniu szpitala z dniem 16 stycznia 2020 r. zostały wstrzymane odwiedziny pacjentów na oddziałach szpitala do odwołania.”

Wobec większej liczby zachorowań na grypę oraz infekcje grypopodobne, warto wiedzieć jakie powikłania powodują te najczęściej bagatelizowane choroby. Grypy nie należy lekceważyć, gdyż może doprowadzić nawet do śmiertelnych skutków. Wśród najczęstszych pogrypowych powikłań jest zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie zatok przynosowych, zapalenie ucha środkowego. Stosunkowo rzadszymi powikłaniami po grypie są zapalenie opon mózgowych oraz zapalenie mięśnia sercowego.

J.P.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.