Automax

Szlakiem różnorodności po Lublinie

Fundacja „Krzyk” zorganizowała dla swoich wolontariuszy „Wizyty Studyjne Szlakiem Różnorodności”.  1 i 2 kwietnia młodzież odwiedziła  organizacje pozarządowe działające w Lublinie.

Wyjazd zaplanowano w ramach projektu „Różnorodność nas uskrzydla!”.

Czterdziestodwuosobowa grupa młodzieży z naszego powiatu wyruszyła na „Wizyty Studyjne Szlakiem Różnorodności”.  Wolontariusze wyjechali na dwudniową wycieczkę do Lublina. Wzięli w niej udział najbardziej zaangażowani liderzy szkolnych grup uczestniczący w projekcie „Różnorodność nas uskrzydla!”. W trakcie tego pobytu odwiedzili kilka instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się wielokulturowością i kształtowaniem postawy tolerancji.

Pierwszego dnia zwiedzili w Centrum Spotkania Kultur, Stowarzyszenie „Homo Faber” i Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN”. W drugim dniu wizyt studyjnych odwiedzili Fundacjię „Rozwiń skrzydła”, Centrum Wolontariatu a także Muzeum na Majdanku. Były to dwa dni pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Młodzi wolontariusze poznali wielorakie działania i zostali zainspirowani do aktywności we własnych środowiskach lokalnych. Podczas tych wizyt liderzy młodzieżowi podnosili swoje kompetencje społeczne i mieli okazję do wymiany wzajemnych doświadczeń. W wolnym czasie uczestnicy wyjazdu mieli okazję do integracji i rozrywki w Parku Trampolin Jump XL.

W wyjeździe do Lublina wzięli udział uczniowie z Biłgoraja i Tarnogrodu, a także z Dereźni, Gromady, Hedwiżyna, Majdanu Starego i Różańca. Pod koniec kwietnia planowany jest jeszcze trzydniowy wyjazd  do Warszawy. Wizyty studyjne są częścią projektu „Różnorodność nas uskrzydla!”  realizowanego przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju. Jest to zadanie publiczne dofinansowane z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorem programu jest Narodowy Instytut Wolności i Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Fundacja Pomocy Dzieciom „Krzyk”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.