- Reklama -

- Reklama -

Szlakiem prof. Jóźwiaka

Tegoroczny Rajd im. prof. Józefa Jóźwiaka odbył się 20 i 21 września, Tym razem piechurzy przeszli trasą, która wiedzie m.in. przez Hamernię, Rezerwat „Czartowe Pole”, Górecko Kościelne i szlak walk partyzantów.

Rajd rozpoczął się w piątek 20 września o 8.00 msza święta. Dalsza część odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Józefowie.  Dyrektor szkoły, Edyta Nieśpiał serdecznie witając przybyłych gości, dokonała otwarcia rajdu. Zgromadzeni obejrzeli przygotowaną przez młodzież akademię okolicznościową, na którą złożyły się wspomnienia o Profesorze oraz wiersze i piosenki rajdowe. Potem organizatorzy rozdali znaczki okolicznościowe, a także można było obejrzeć wystawę z pamiątkami po Profesorze.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni autokarami na parking przy rezerwacie Czartowe Pole w Hamerni. Tam pod kierunkiem przewodników przeszli malowniczą ścieżką przyrodniczą – dydaktyczną wzdłuż doliny Sopotu. Po powrocie czekała gorąca herbata i pożywna grochówka. Po ciepłym posiłku odbył się konkurs wiedzy historycznej o Powstaniu Styczniowym i Mieczysławie Romanowskim, w którym I miejsce zajął Łukasz Olędzki z klasy VII. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Stowarzyszenie Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie.

- Reklama -

Organizatorzy rajdu – Stowarzyszenie Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie oraz Szkoła Podstawowa im M. Romanowskiego w Józefowie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły tę imprezę i zaangażowały się w jej przygotowanie: Zbigniew Dzida – piekarnia, bar Pod Wiatą, przewodnicy, Centrum Turystyki Roztocze – Spółdzielnia Socjalna w Józefowie, Nadleśnictwo Józefów, RPN w Zwierzyńcu, Koło PTTK w Józefowie, Tadeusz Grabowski, Posterunek Policji w Józefowie, Ks. Dziekan Ze

non Mrugała, Samodzielny Publiczny Ośrodek Zdrowia w Józefowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.