- Reklama -

- Reklama -

„Szlachetne Paczki” trafiają do potrzebujących na Biłgorajszczyźnie

Przez trzy dni w całej Polsce oraz w Biłgoraju trwa tzw. Weekend Cudów. Jest to finał Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Szlachetna Paczka, podczas którego zebrane artykuły spożywcze, środki czystości oraz sprzęt AGD rozwożone są do ubogich rodzin czekających na przedświąteczną pomoc. Tak jak w ubiegłym roku również i w tym w Biłgoraju magazyn mieści się w hali sportowej przy Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju.

- Reklama -

– Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki zostały odwiedzone 93 rodziny w dwóch rejonach, tj. biłgorajskim i tarnogrodzkim, spośród których do programu zostały włączone 63  rodziny. 50 rodzin w Biłgoraju i 13 w Tarnogrodzie. Do akcji w powiecie biłgorajskim zaangażowało się  łącznie 30 wolontariuszy – podsumowuje Zuzanna Hanas, lider Szlachetnej Paczki rejonu biłgorajskiego i tarnogrodzkiego.

Nagrania głosowe poniżej: 

- Reklama -

W myśl zasady, że warto lubić ludzi i warto pomagać drugiemu człowiekowi, któremu jest w życiu gorzej, biłgorajski sztab Szlachetnej Paczki dla ubogich rodzin z naszego powiatu w tym roku zorganizował m.in. żywność, środki czystości, sprzęt AGD i RTV, laptopy czy nawet materac przeciwodleżynowy.

– W rejonie lubelskim brakowało nam wolontariuszy, połączyliśmy wobec tego dwa rejony Tarnogród oraz Biłgoraj. Poszukując darczyńców, baliśmy się, że w okresie pandemii będzie trudniej o nich. Ale pozytywnie zaskoczyliśmy się, ponieważ wbrew pozorom znaleźli się bardzo szybko. Chcę wobec tego wyrazić ogromne podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych, dla liderki dla wolontariuszy oraz darczyńców, ponieważ wykonali wielką robotę i dzięki temu teraz właśnie odwożone są paczki do potrzebujących rodzin – wyjaśnia Róża Prukop, menedżer operacyjny Szlachetnej Paczki w województwie lubelskim.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.