Życzenia – Nadleśnictwo Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Szlachetne Paczki trafią do 52 rodzin z powiatu (audio)

Trwa "Weekend Cudów", czyli finał Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Szlachetna Paczka. Biłgoraj tradycyjnie włączył się w pomoc dla najuboższych mieszkańców powiatu.

Ten wielki dzień przypadł w sobotę 11 grudnia, od rana w hali sportowej Medycznego Studium Zawodowego wolontariusze pracują, aby paczki trafiły do rodzin. Finał jest zwieńczeniem trudu, jaki włożyli wolontariusze wraz z darczyńcami w pomoc tym najbardziej potrzebującym.

Szlachetna Paczka to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych w Polsce, która działa już od 18 lat. W Biłgoraju pomoc dla ubogich w ramach tej akcji organizowana jest dwunasty rok z rzędu. Jej głównym celem nie jest, jak nazwa wskazuje, „robienie paczek”, lecz pomoc niesiona przez wolontariuszy i darczyńców wszystkim, których skrzywdził los. Finał Szlachetnej Paczki w naszym mieście to wielka radość, zarówno dla tych, którzy otrzymali pomoc, jak również dla pomagających.

Dlaczego warto pomagać? O tym mówi darczyńca z gminy Biłgoraj (nagranie audio):

- Reklama -

O tym, co dziś działo się w magazynie rejonu biłgorajskiego mówi Gabriela Oleszek, wolontariuszka Szlachetnej Paczki (nagranie audio):

– Od wielu lat nasz rejon uczestniczy w akcji. W edycji tegorocznej wolontariusze odwiedzili 73 rodziny z czego włączonych zostało aż 52 z nich. Myślę, że obecny trudny czas pandemiczny niewątpliwie utrudnia pracę wolontariuszy, którzy jak co roku świetnie sobie radzą. Zachęcamy do dołączenia się do inicjatywy jako wolontariusz lub darczyńca w następnym roku – podsumowuje Zuzanna Hanas, liderka rejonu Biłgoraj Szlachetnej Paczki. – Chciałabym podziękować dyrekcji Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju za udostępnienie miejsca na magazyn. Jak co roku wspierają nas również lokalne punkty gastronomiczne, którym również dziękuję za posiłki dla wolontariuszy i kierowców – dodaje.

red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.