Szlachetna pomoc

 

W sobotę, 18 listopada, nastąpiło otwarcie bazy rodzin, którym można pomagać. – Darczyńcy mogą wchodzić na stronę Szlachetnej Paczki i poznawać historie i potrzeby rodzin, którym zechcą pomóc. W tym roku w rejonie Biłgoraj jest 16 wolontariuszy, którzy odwiedzili ponad 56 rodzin. Obecnie do projektu zakwalifikowało się 48 rodzin. Potrzeby rodzin są różne od żywności, ubrania po opał na zimę. Zachęcamy by pomagać innym – mówi  Elżbieta Łukasik, lider Szlachetnej Paczki rejonu Biłgoraj.

Początkowo wolontariusze odwiedzili rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od nich przyczyn. W podejmowaniu decyzji o włączeniu rodziny do projektu pomagał im wyznaczony cel – mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Ważne, aby projektem Paczki objęte zostały te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. W chwili obecnej ważne jest, aby rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji otrzymały wsparcie ze strony darczyńców. To właśnie oni przygotowują potrzebującym pomoc odpowiadającą na ich najważniejsze potrzeby.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl, po wybraniu rejon Biłgoraj i okolice ukazują się kolejne nowe historie rodzin, które pragną godnie przeżyć świąteczny czas. Zachęcamy do zapoznawania się z nimi. Powoli zaczynamy przygotowywać się do kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Warto więc pamiętać o tych, których los nie rozpieszcza, a każdy drobny upominek będzie dla nich niezapomnianym prezentem. Każdy z nas może zaangażować się w pomaganie! Zapraszamy wszystkich do włączenia się w Paczkę. Wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi, rodziną, współpracownikami zorganizować paczkę, SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Dzięki Państwu ktoś poczuje, że jest ważny i poradzi sobie w życiu!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.