- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szlachetna Paczka działa także w Tarnogrodzie

Blisko 30 rodzin z rejonu Tarnogród w tym roku będzie mogło liczyć na pomoc. Wszystko za sprawą wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

- Reklama -

Od 17 listopada otwarta jest baza rodzin włączonych do programu SZLACHETNA PACZKA. Także w Tarnogrodzie i okolicach mądra pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. To jest już 18. edycja ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. W Tarnogrodzie w tym roku po raz pierwszy powstał sztab wolontariuszy, niosący pomoc potrzebującym rodzinom w okolicy.

SZLACHETNA PACZKA to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt.

Od soboty 17 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę w potrzebie z rejonu Tarnogrodu i okolic, i przygotować dla niej mądrą pomoc. – Przekazując rodzinie paczkę, pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami. Celem Paczki jest to, by potrzebujący „stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji – mówi Sławomir Kusiak, lider programu w rejonie Tarnogród. Dodaje, że już w pierwszym roku działalności w rejonie Tarnogród planowane jest skompletowanie paczek dla około 30 rodzin. W pomoc zaangażowało się 15 wolontariuszy. Teraz potrzebni są darczyńcy, którzy pomogą konkretnym osobom, sami kupując dla nich potrzebne rzeczy. Mają możliwość poznania historii osób, których zdecydują się wspierać.

- Reklama -

Jak zrobić Paczkę:

1. Wejdź na stronęwww.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.

2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.

3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.