Paramedica

Szlachetna Paczka działa także w Tarnogrodzie

Blisko 30 rodzin z rejonu Tarnogród w tym roku będzie mogło liczyć na pomoc. Wszystko za sprawą wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Od 17 listopada otwarta jest baza rodzin włączonych do programu SZLACHETNA PACZKA. Także w Tarnogrodzie i okolicach mądra pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. To jest już 18. edycja ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. W Tarnogrodzie w tym roku po raz pierwszy powstał sztab wolontariuszy, niosący pomoc potrzebującym rodzinom w okolicy.

SZLACHETNA PACZKA to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt.

Od soboty 17 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę w potrzebie z rejonu Tarnogrodu i okolic, i przygotować dla niej mądrą pomoc. – Przekazując rodzinie paczkę, pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami. Celem Paczki jest to, by potrzebujący „stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji – mówi Sławomir Kusiak, lider programu w rejonie Tarnogród. Dodaje, że już w pierwszym roku działalności w rejonie Tarnogród planowane jest skompletowanie paczek dla około 30 rodzin. W pomoc zaangażowało się 15 wolontariuszy. Teraz potrzebni są darczyńcy, którzy pomogą konkretnym osobom, sami kupując dla nich potrzebne rzeczy. Mają możliwość poznania historii osób, których zdecydują się wspierać.

Jak zrobić Paczkę:

1. Wejdź na stronęwww.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.

2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.

3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.