- Reklama -

Szlachetna Paczka – czyli jak wariaci walczyli ze wstydem

Gdy siedzę w fotelu z kubkiem kawy i spoglądam przez zapłakane jesiennym deszczem okno, przed oczami staje mi obraz starszej drobnej kobiety grubo po osiemdziesiątce, którą spotykam często przemierzając Biłgoraj. Podpiera się laską, w drugim ręku dzierży siatkę ze skromnymi sprawunkami. Uśmiecha się do siebie i do życia. Jest dla mnie i wielu, którzy ją znają, niedoścignionym wzorem. Dlaczego?

Nie niesie zakupów do domu, tylko do ludzi – niejednokrotnie młodszych od niej, których bieda zatrzymała w domu. Bo bieda to nie zawsze brak pracy czy pieniędzy. Czasem to choroba, lęk, niepełnosprawność czy zwykła samotność lub starość. Wstydzimy się biedy. Ale czy powinniśmy?

- Reklama -

Tak. Jeśli z biedy uczyniliśmy sobie sposób na życie. Jeśli nie walczymy. Ale z doświadczenia wiem, że biedy wstydzą się najbardziej ci, którzy walczą. Którzy w biedę wpadli nie z wyboru, głupoty czy lenistwa, ale za zwykłego zrządzenia losu niezależnego od nich. I tu wkraczamy my. Wariaci, frajerzy… ci, co się urabiają po łokcie za darmo – wolontariusze. Stowarzyszenie „WIOSNA” stworzone przez Ks. Stryczka nazywa nas SuperW. Działamy dla SZLACHENEJ PACZKI. Walczymy ze wstydem. Często ciężko przedrzeć się nam przez mury wstydu zbudowane z godności wokół prawdziwych bohaterów. Samotnych matek i ojców, rodziców niepełnosprawnych dzieci, samotnych seniorów, osób walczących z chorobami i przeciwnościami losu. Kiedy mury wstydu runą, odkrywamy prawdziwe diamenty. Ludzi dumnych, wytrwałych, którzy przy odrobinie pomocy są w stanie stawić czoła wszystkiemu. Pracujemy za największe wynagrodzenie na świecie. Za uśmiech dziecka, szczery uścisk dłoni, i świadomość, że dzięki nam komuś od dziś będzie dziać się lepiej.

Możesz do nas dołączyć jako wolontariusz lub darczyńca i podarować na święta nadzieję tym, którzy powoli ją tracą. Znajdź nas.

SZLACHETNA PACZKA BIŁGORAJ – kontakt tel. 608 834 387, Facebook: https://www.facebook.com/Szlachetna-Paczka-Biłgoraj-696542553827464/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.