- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szkoły w powiecie biłgorajskim już gotowe

Kilka dni zostało do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023. Jak zapewnia wicestarosta biłgorajski Tomasz Rogala, placówki dla których organem prowadzącym jest samorząd powiatu biłgorajskiego są gotowe na przyjęcie uczniów.

- Reklama -

– Już w przyszły czwartek, uczniowie wracają do szkół i będą kontynuować naukę. Jeśli chodzi o przygotowanie naszych placówek, to wszystkie szkoły zgłosiły gotowość do rozpoczęcia roku szkolnego – informuje wicestarosta.
Dyrektorzy przedstawili jak wygląda organizacja nowego roku szkolnego w świetle nowych przepisów prawa oświatowego.
-Sytuacja jest bardzo dynamiczna jeśli chodzi o liczbę uczniów w poszczególnych placówkach, bo wiemy, że te wybory szkół jeszcze trwają. Jednak odnosząc się do konkretnych danych, to na chwilę obecną naukę w naszych szkołach rozpocznie z dniem 1 września 2022 roku, ponad 4 100 uczniów. Kształcić się będą oni w 150 oddziałach – wylicza wicestarosta Rogala.
Jeśli chodzi o I LO im. ONZ w Biłgoraju, to będzie to 937 uczniów w 31 oddziałach, w ZSBiO 942 uczniów w 35 oddziałach, w ZSZiO – 924 uczniów w 38 oddziałach i w RCEZ 1 318 uczniów w 46 oddziałach. Szkoła Specjalna w Biłgoraju ma 74 uczniów, którzy kształcić się będą w 12 oddziałach łączonych. Placówka zatrudnia 26 nauczycieli.
Pracę z uczniami rozpocznie 448 nauczycieli pracujących w pełnym wymiarze godzin oraz 52 nauczycieli w niepełnym wymiarze godzin. W klasach pierwszych naukę rozpocznie 1 203 uczniów w 41 oddziałach.
W liceach ogólnokształcących będzie to 464 uczniów, w technikach 539, a w klasach branżowych I stopnia 200 uczniów. Warto podkreślić, że spoza powiatu do klas pierwszych naszych szkół uczęszczać będzie 195 uczniów. Te dane dotyczą także Katolickiego Liceum i Zespołu Szkół Leśnych.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Do placówek prowadzonych przez powiat biłgorajski uczęszczają także uczniowie z Ukrainy. Najwięcej uczniów zza naszej wschodniej granicy będzie zdobywało wiedzę w klasach pierwszych w ZSZiO, będzie ich 30. Do tego placówki oferują uczniom możliwość zamieszkania w internatach. W tej sprawie wpłynęło  338 podań.
W planach jest także reforma przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, który od nowego roku szkolnego 2022/2023 ma zawierać więcej elementów przysposobienia obronnego.
Rozpoczynają się także prace nad wprowadzeniem do szkół przedmiotu biznes i zarządzanie. Od 1 września 2022 roku, na nowych zasadach ma obowiązywać zwalnianie uczniów z wychowania fizycznego. Pojawi się także stanowisko pedagoga specjalnego.

 

info: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju/ fot: RCEZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.