Szkolny turniej Boccia

 

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach. – indywidualnej i drużynowej. Do turnieju indywidualnego zgłosiło się 16 zawodników. Najlepszym okazał się uczeń Adrian Żarnoch z II klasy Przysposabiającej do Pracy. Drugie miejsce zajęła Klaudia Gilas z klasy III, zaś  trzecie  Dominik Wołoszyn z klasy II Szkoły Podstawowej. Dzięki swojej postawie sprawił sporą niespodziankę.

Najlepszą klasą w turnieju drużynowym została klasa II przysposobienia do pracy w składzie Paulina Oślizło, Paulina Swacha i Jakub Sak. Drugie miejsce zajęła klasa III przysposobienia do pracy. Skłąd drużyny to: Jakub Daniłowicz, Sławek Knapik, Jakub Marczak, Jakub Papierz i Angelika Wąsik. Ostatnie miejsce na podium zajęła klasa III gimnazjum, w składzie Marcin Zając i Patryk Małysa.

Jak podkreślają organizatorzy zawody odbyły się w sportowej atmosferze, przy gorącym dopingu uczniów i nauczycieli. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i dyplomy oraz  słodkie upominki dla każdej drużyny. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

Zespół Szkół Specjalnych od kilku lat organizuje turnieje Boccia. Jest to gra, która jest jedną z dyscyplin paraolimpijskich, ale grają w nią wszyscy, zwłaszcza że gra ma świetny charakter integrujący. Celem zawodników jest umieszczenie kul własnego koloru jak najbliżej kuli białej, która wyrzucona jest na boisko na początku gry przez jednego z zawodników. Rywalizacja odbywa się indywidualnie lub zespołowo.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.