- Reklama -

Szkolna biblioteka w konkursie Empiku

Już od 5 października można głosować na podstawówki, którym Empik zapełni biblioteczne półki. Przez cały wrzesień szkoły zgłaszały się do udziału w nowym projekcie w ramach programu wsparcia czytelnictwa „Przecinka i Kropka”. Empik, w którym książki zajmują szczególne miejsce, postanowił wzbogacić trwający od wielu lat program rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych o nowy ważny element. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 szkół z całej Polski. Wśród nich jest też szkolna biblioteka w Tarnogrodzie. W ostatnim etapie zostanie wyłonionych dziesięć placówek, do których na mikołajki dotrze aż 10 tysięcy książek.

Na pracę konkursową zdjęcie uczniów chętnie czytających i dyskutujących o książkach zgłosiła Anna Kuziak. Zostało ono wykonane w październiku 2015 r. w ramach akcji „Przyłapani na czytaniu”. – W mojej bibliotece uczniowie podczas przerw chętnie sięgają po książki, siadają w różnych miejscach, kładą się na dywanie i czytają. Zainspirowało to mnie do sfotografowania młodych czytelników, potem kilkadziesiąt zdjęć zostało zaprezentowanych na gazetce na korytarzu i w bibliotece. Nawet uczniowie rzadko sięgający po książkę chcieli mieć z nią zdjęcie i w czasie akcji często odwiedzali bibliotekę – mówi bibliotekarka.

- Reklama -

Na uruchomionej aplikacji konkursowej każdy może oddać jeden głos dziennie, aż do 6 listopada. Swój głos można oddać pod linkiem: http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-im-marii-curie-sklodowskiej/

W imieniu uczniów prosimy o przesyłanie linku do innych osób.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.