- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szkółka sportowa OSiR – podsumowanie rundy jesiennej

- Reklama -

Młodzi piłkarze szkółki sportowej OSiR w Biłgoraju (sekcja piłka nożna) zakończyli rundę jesienną sezonu 2018/2019.

Trampkarze starsi po 9 kolejkach ligi okręgowej prowadzonej przez Zamojski OZPN zajęli III miejsce, zdobywając 19 punktów. Do lidera Unii Hrubieszów tracą pięć punktów.

Jestem zadowolony ze współpracy z tymi chłopakami. W porównaniu do pierwszego meczu ligowego zespół zrobił kolosalny postęp. Udało nam się nawiązać wspólny język i powstała naprawdę fajna więź, tworzymy bardzo zgrany zespół. To też jest dla mnie, jako trenera, budujące. Minioną rundę oceniam na duży plus – zaznaczył Siergiej Sawczuk, szkoleniowiec najstarszej grupy.

Trampkarze młodsi prowadzeni przez trenera Łukasza Mazurka rywalizowali w lidze wojewódzkiej prowadzonej przez Lubelski ZPN. Nasza drużyna w 14 rozegranych meczach zgromadziła 15 punktów i na wiosnę zagra w grupie spadkowej.

Jeśli chodzi o wynik sportowy, piąte miejsce nas nie satysfakcjonuje. Mamy spory niedosyt, że nie udało nam się awansować do grupy mistrzowskiej, zabrakło naprawdę niewiele. Moim zdaniem, ta drużyna ma duży potencjał i umiejętności, na pewno na wiosnę powalczymy o czołówkę tabeli – wyjaśnił Łukasz Mazurek, trener grupy.

- Reklama -

Pierwsze miejsce w lidze okręgowej zajęli młodzicy starsi. OSiR w rundzie jesiennej był bezapelacyjnie najlepszym zespołem w lidze, zdobywając komplet, czyli 24 punkty przy bilansie bramkowym 30:4.

– Minioną rundę uznaję za udaną. Chłopcy trenują i coraz lepiej prezentują się w meczach z rówieśnikami. Zdecydowanie poprawiliśmy grę w obronie, co było naszym największym mankamentem w poprzednim sezonie. Oczywiście mamy jeszcze dużo do poprawy, ale cieszę się z progresu. Teraz nie odpuszczamy treningów i przygotowujemy się do kolejnej rundy i mam nadzieję, że wywalczymy awans do ligi wojewódzkiej – ocenił trener Marcin Paluch.

Młodzicy młodsi zakończyli rundę jesienną na IV miejscu w lidze wojewódzkiej. OSiR zdobył 15 punktów z 30 możliwych do zdobycia, czyli połowę. Na wiosnę zagra w grupie srebrnej czyli środkowej.

Bardzo dobrze oceniam pierwszą część sezonu. Do tej pory graliśmy w lidze okręgowej, więc rywalizacja na szczeblu wojewódzkim na pewno zaowocuje w przyszłości. Liga była mocna, zespoły wyrównane, osiągnięty wynik na pewno wstydu nam nie przynosi – podsumował Artur Parzych, opiekun młodzików młodszych.

W lidze turniejowej uczestniczyły także orliki młodsze i starsze. Opiekunem grupy starszej jest Grzegorz Wlizło, młodszej zaś Marek Kłosek.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.