- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szkoła z Bukowiny świeci przykładem (foto)

Bukowina w gminie Biszcza, dołącza do listy miejscowości z powiatu biłgorajskiego, gdzie uczniowie nie zapomnieli, że zbliża się 1 listopada. A jest z tym różnie, w pozostałych gminach. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, w ostatnich godzinach nie miały czasu na głupoty. Która szkoła następna?

- Reklama -

Uczniowie z Bukowiny, wzięli udział w akcji #SzkolaPamieta organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
🔸Wyjście pod Obelisk poświęcony wysiedlonej i pomordowanej ludności wsi Bukowina w czasie ll wojny światowej. Uporządkowanie i zapalenie zniczy. Pani Alina Strzałka oraz uczniowie klasy V.
🔸Zapalenie zniczy pamięci na cmentarzu w Biszczy gdzie spoczywa Sebastian Mirek, były więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz ks. kanonik Edward Mierzwa wieloletni proboszcz parafii Biszcza. Uczniowie udali się również do pobliskiego lasu w Bukowinie, gdzie znajduje się Pomnik Lotników. Pani Anna Pisarczyk wraz z uczniami klasy V.
🔸Zapalenie zniczy na cmentarzu partyzanckim w Sigle gdzie pochowano 104 żołnierzy w tym 19 oficerów obrońców z roku 1939. Na cmentarzu tym spoczywają również partyzanci, którzy polegli w bitwie w czerwcu 1944 r przeciw niemieckiej Akcji Strumwind II.
Zwiedzanie Ziemianki „Wira” – rekonstrukcja części obozu partyzanckiego działającego podczas II wojny światowej. Dokładnie w tym miejscu znajdowała się ziemianka, stanowiącą magazyn broni i miejsce schronienia członków oddziału por. Konrada Bartoszewskiego – ps. „WIR”.
Zapalenie zniczy na grobach partyzantów spoczywających na cmentarzu w Biszczy. Zapalenie zniczy na grobach zmarłych pracowników szkoły.

 

- Reklama -

 

 

fot. Szkoła Podstawowa w Bukowinie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.