- Reklama -

- Reklama -

Szkoła z Biłgoraja doceniona w Polsce

Tytuł „Srebrnej Szkoły 2023” w rankingu głównym techników 2023 organizowanym przez czasopismo „Perspektywy” otrzymało Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Biłgoraju. Wyniki najnowszego rankingu zostały właśnie ogłoszone. I są tu szkoły z powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

-Zajęliśmy 11. miejsce w województwie lubelskim i 138. miejsce w Polsce wśród 1185 techników, które spełniły kryterium wejścia do rankingu. W rankingu maturalnym nasze technikum uplasowało się na 169 miejscu w kraju. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, zwłaszcza absolwentów technikum 2022 – przekazuje szkoła z Biłgoraja.

Kogo zaprasza technikum z Biłgoraja?

Proponujemy Ci podjęcie nauki w 5-letnim technikum w zawodach: technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk, technik mechatronik, technik ekonomista, technik pojazdów samochodowych, technik programista i technik rachunkowości.

Zaletą technikum jest to, że łączy w sobie kształcenie ogólne i zawodowe. Wyposaża w wiedzę i umiejętności zawodowe, przygotowując do zdania – w trakcie nauki w szkole – egzaminów z dwóch kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie. Po ukończeniu szkoły absolwent uzyskuje tytuł technika i może podjąć pracę. Technikum, podobnie jak liceum ogólnokształcące, zapewnia zdobycie wiedzy ogólnej niezbędnej do zdania matury, co umożliwi dalszą naukę na studiach. Zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonych pracowniach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.