- Reklama -

Szkoła w Babicach biła rekord w tańczeniu poloneza!

Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Babicach podjęła próbę pobicia rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Akcja została zorganizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Próba odbyła się 8 czerwca 2018 r. o godzinie 11.00 i trwała 7 minut i 43 sekundy. Pokaz tańca odbył się na parkingu przy kościele w Babicach, a cały teren, na którym miało miejsce to wydarzenie, zabezpieczała policja, kierując ruchem w momencie, gdy wszystkie pary prezentowały swoje umiejętności.

- Reklama -

Do tańczenia w rytm muzyki z filmu „Pan Tadeusz” zaangażowało się 26 par, wśród których znaleźli się m.in.: wójt gminy Obsza, dyrektor Szkoły Podstawowej w Babicach, prezes Banku Spółdzielczego w Obszy, przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie klasy IV, V i VI. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwał powołany świadek i steward.

Taniec poprowadzili przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy pani Bożena Bednarczuk oraz pan Michał Giza, którzy wystąpili w przepięknym stroju biłgorajskim.

Damska część tańczących poloneza miała na sobie kolorowe ludowe chusty, natomiast mężczyźni wspaniale prezentowali się w białych eleganckich koszulach.

Oczywiście w całym wydarzeniu próby bicia rekordu Polski w tańczeniu poloneza nie zabrakło wiernej publiczności, która gorąco kibicowała  i wspierała wszystkich tańczących.

Przedsięwzięcie, którego podjęła się szkoła, zostało udokumentowane zdjęciami z różnych miejsc oraz nagraniem video.

Beata Okapiec

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.