- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Szkoła świętuje w urodziny patrona (zdjęcia)

To było wyjątkowe Święto Szkoły w Majdanie Nepryskim (gm.Józefów). Wyjątkowe, bo w rocznicę urodzin patrona miejscowej podstawówki -papieża Jan Pawła II. - Symbolicznie, ale i bardzo uroczyście, oddano hołd naszemu Wielkiemu Patronowi – Janowi Pawłowi II. W asyście gwardzistów został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn szkoły sławiący czyny i osobowość patrona - informuje nas szkoła.

- Reklama -

– Jan Paweł II w 2014 roku został wybrany na patrona naszej szkoły. Podjęta przed 8 laty decyzja jest zobowiązaniem do dawania świadectwa dobra w życiu całej społeczności szkolnej, rzetelnego zdobywania wiedzy i szczerej dbałości o chrześcijańskie wychowanie – mówi dyrektor szkoły w Majdanie Nepryskim, Maria Resztak.

Uczniowie  zaprezentowali część artystyczną, w której przedstawili biografię Jana Pawła II. Podkreślili wyjątkowość  patrona i wielowymiarowość jego działań. Informacje biograficzne przeplatane były wierszami, fragmentami papieskich przemówień, piosenkami.  Przy akompaniamencie gitary jednego z uczniów mali wykonawcy zaśpiewali również znaną pieśń „Barkę” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre.

Grzegorz Wróbel

 

fot: nadesłane (dziękujemy!)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.