- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej z Erasmus + do Europy

- Reklama -

9 kwietnia br.  do Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej przybyły panie z Czech, na co dzień uczące w partnerskiej placówce w Chomutowie. Wizyta miała na celu realizację kolejnych założeń realizowanych w ramach programu Erasmus +. Nauczycielki zostały oficjalnie powitane przez władze Gminy Tarnogród, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą naszego regionu oraz systemu edukacji obowiązującego w Polsce. Nawiązała się ciekawa dyskusja na temat podobieństw i różnic w systemach edukacji obu krajów. Następnie panie zostały gorąco przyjęte przez uczniów z Woli Różanieckiej, którzy z tej okazji przygotowali część artystyczną. Uczniowie pięknie zaprezentowali się tańcząc poloneza. Wystawili też sztukę pt. „Czerwony Kapturek”, w którym sceny odgrywane były w różnych językach, między innymi w języku czeskim. Uczniowie wystąpili również w przedstawieniu na temat tolerancji.

toyota Yaris

W czasie dwutygodniowego pobytu panie zapoznały się ze specyfiką pracy w małej placówce, jaką jest Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej. Koleżanki z Czech miały możliwość prowadzenia i obserwowania zajęć w zależności od tego, w którym projekcie realizowanym w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” uczestniczyły. W przypadku jednej z pań był to job-shadowing, zakładający wyjazd do zagranicznej organizacji w celu dzielenia się dobrymi praktykami, poznawania nowych metod pracy oraz wspólnego rozwoju obu instytucji i osób uczestniczących w tych inicjatywach. Druga z pań realizowała projekt teaching assignment oferujący możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych i pracę w szkole partnerskiej za granicą.

Było to nowe i ubogacające doświadczenie, zarówno dla gości,  jak dla nauczycieli z Woli Różanieckiej, które z pewnością wpłynęło na podniesienie kompetencji zawodowych osób zaangażowanych w projekt. Uczniowie poznali wiele ciekawych faktów dotyczących sąsiadującego z nami państwa oraz na nowo zostali zmotywowani do nauki języków obcych. Spotkanie stało się źródłem inspiracji do dalszych działań na rzecz rozwoju osobistego, poprawy jakości pracy całej placówki oraz pogłębienia współpracy międzynarodowej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W czasie wolnym od zajęć panie poznawały piękno i historię naszego kraju zwiedzając między innymi Zamość, pałac w Łańcucie, zamek w Krasiczynie, arboretum w Bolestraszycach oraz przechadzając się szlakami Roztoczańskiego Parku Narodowego i Bieszczadów. Zostały również mile przyjęte przez panią dyrektor, pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.