- Reklama -

- Reklama -

Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy zaczyna nowy międzynarodowy projekt

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy biorą udział w europejskim projekcie pod patronatem e-Twinning – społeczności szkół w Europie, która udostępnia platformę do współpracy dla nauczycieli i uczniów w ramach wspólnie realizowanych projektów.

Uczniowie klasy IV i V rozpoczynają z początkiem nowego półrocza projekt wraz z partnerami z Turcji, Hiszpanii i Słowacji pod roboczym tytułem „Make the world a better place to live”. Wszystkie planowane działania będą polegać na współpracy, każdy z uczestników będzie miał możliwość proponowania kolejnych aktywności oraz wpływania na sposób wykonania działań.

– Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób uczniowie uczynią świat lepszym, bo to oni wybiorą obszar, w którym ta naprawa byłaby potrzebna, lecz najpierw zdiagnozują naszą rzeczywistość i wybiorą problemy do rozwiązania. Zmienianie świata zaczyna się przecież od najbliższego otoczenia. Im wcześniej nasi młodzi obywatele uświadomią sobie, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość, tym lepiej dla nas wszystkich – mówią koordynatorzy projektu.

- Reklama -

– W tej chwili uczniowie wspólnie pracują nad wyborem nazwy dla naszego przedsięwzięcia oraz gromadzą informacje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie – zbliża się bowiem Dzień Bezpiecznego Internetu – dodają. Projekt będzie realizowany w ramach lekcji języka angielskiego. Wszystkie jego treści są całkowicie zgodne z treściami podstawy programowej języka angielskiego, a realizacja projektów e-Twinning jest przez nią zalecana. Możliwość stosowania języka obcego w naturalnych sytuacjach komunikacyjnych na pewno przysłuży się podniesieniu kompetencji językowych, również stosowanie nowoczesnych narzędzi TIK rozwinie kompetencje cyfrowe uczniów.

Ewa Sokół

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.