- Reklama -

- Reklama -

Szkoła idzie do likwidacji. Tak zdecydował wójt i radni

To już ostatnie godzin szkoły w Lipowcu (gm.Tereszpol). W piątek zakończenie roku szkolnego i w piątek szkoła zostanie zlikwidowana. - Nie było wyjścia. Musiałem zamknąć szkołę w Lipowcu - odpowiada nam wójt Gminy Tereszpol Jacek Pawluk. Przeczytajcie dlaczego w Lipowcu nie będzie już szkoły.

- Reklama -

Dlaczego zamyka pan szkołę w Lipowcu?

Nie było innego wyjścia. Po prostu sytuacja demograficzna zmusiła nas do podjęcia takiej decyzji. Tych uczniów było naprawdę bardzo mało. W klasach I-III było dosłownie pięć osób. Utrzymywanie szkoły to jest naprawdę spory koszt i musieliśmy podjąć taką decyzję. Te dzieci będą miały zapewniony transport do szkoły w miejscowości Tereszpol-Zaorenda. Od września przeniesiemy uczniów tam.

To ile jeszcze szkół zostało w gminie Tereszpol?

Mamy dwie szkoły. W Tereszpolu-Zaorendzie i w Tereszpolu-Kukiełkach.

Ale tych pan nie będzie zamykał?

- Reklama -

Oczywiście, że nie. Te szkoły normalnie pracują. Ta szkoła w Lipowcu była jedynie szkołą filialną i z uwagi na bardzo małą ilość uczniów już od jakiegoś czasu była wygaszana.

(…)

Więcej o sytuacji w Gminie Tereszpol i rozmowa z wójtem, tylko u nas. Czytajcie w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. W każdy wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim. 

A najwięcej informacji z powiatu biłgorajskiego i to 24 godziny na dobę, na najlepszym lokalnym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

 

fot. Tereszpol.pl

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.