- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szkody zostały oszacowane

Mieszkańcy miejscowości Tereszpol-Zygmunty zostali dotkliwie poszkodowani w wyniku nawałnicy, która przeszła nad miejscowością w niedzielę 2 maja. Szkody zostały oszacowane na 311 tys. zł.

- Reklama -

Przypomnijmy. W niedzielę 2 maja nad gminą Tereszpol przeszła trąba powietrzna, która wyrządziła bardzo duże szkody. Wiele budynków, w tym mieszkalnych, ma zerwane dachy.  2 maja nad miejscowością Tereszpol-Zygmunty przeszła trąba powietrzna, zrywając dachy z trzech domów oraz niszcząc sąsiednie budynki gospodarcze. Przybyłe na miejsce zastępy przystąpiły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zabezpieczenia uszkodzonych budynków przed warunkami atmosferycznymi. W działaniach wzięły udział 4 zastępy PSP oraz 5 zastępów OSP. Szczęśliwie, żaden z mieszkańców nie został ranny – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. 

O nawałnicy pisaliśmy tutaj: Trąba powietrzna przeszła przez powiat (FOTO) | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

 

4 maja z mieszkańcami spotkał się wojewoda lubelski Lech Sprawka. Towarzyszył mu wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. Obecny był również wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk i poseł na Sejm Beata Strzałka.

Byłem w gminie Tereszpol i gminie Zamość. Chciałem zobaczyć skalę zniszczeń i osobiście zapewnić o pomocy. Zniszczenia są duże. Chociaż dotyczą stosunkowo niewielkiej liczby mieszkańców, to dla nich stanowią prawdziwy dramat, bo oprócz budynków mieszkalnych uszkodzone są również gospodarcze. Zniszczony jest także sprzęt. W wymiarze indywidualnym to dramatyczna sytuacja. Jeżeli chodzi o gminę Tereszpol, w tej chwili trafiły już do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wnioski o zasiłki. W dwóch przypadkach to zasiłki w wysokości 6 tys. zł, w jednym 1,5 tys. zł – podkreślał wojewoda Lech Sprawka.

4 maja na konto gminy Tereszpol zostały przekazane środki z budżetu wojewody lubelskiego w kwocie 13,5 tys. zł z przeznaczeniem na zasiłki celowe dla rodzin poszkodowanych w wyniku przejścia gwałtownej burzy na terenie gminy Tereszpol. Wniosek gminy o wsparcie został zrealizowany w 100%.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jak podkreśla Jacek Pawluk, wójt gminy Tereszpol usuwanie zniszczeń i zabezpieczanie budynków odbyło się do późnych godzin wieczornych. Komisja do szacowania strat została powołana tego samego dnia, w którym przeszła nawałnica. Szkody oszacowano na ponad 311 tys. zł.  Wszystkie gospodarstwa były ubezpieczone. Przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej pojawili się już na drugi dzień po zdarzeniu. W pomoc przy usuwaniu skutków zostali zaangażowani pracownicy gminni. Służymy mieszkańcom koparko-ładowarką oraz zapewniamy transport przy wywózce mówi.

- Reklama -

1 komentarz
  1. niaczelnikmordoru mówi

    ci zamaskowani przyjechali jedynie pokiwać głową, zrobili by też strapioną mine gdyby nie maski, kilka fotek do gazety a ty człowieku walcz z ubezpieczycielem który zapewne i tak zaniżył wartość szkody

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.