- Reklama -

- Reklama -

Szkoła z klasą (FOTO)

13 maja zorganizowano Dzień Otwarty Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego. Szóstoklasiści mogli zapoznać się ze szkołą. Było coś dla ciała i coś dla ducha. Dla najodważniejszych śmiałków, którzy zmierzyli się w konkursach, czekały antypytalony – bony na niepytanie w I klasie gimnazjum.

Szóstoklasiści, którzy przybyli do Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego, mogli zapoznać się z atrakcyjną ofertą tej placówki. Na wstępie dyrektor szkoły Małgorzata Wójcik przywitała licznie zgromadzoną młodzież. – Każda z biłgorajskich szkół jest dobrą szkołą. W każdej uczniowie będą mogli się uczyć. Nauczyciele zawsze starają się przekazać jak najwięcej wiedzy uczniom, zapewnić jak najlepszy start. Każda szkoła ma swoją specyfikę – mówiła. Małgorzata Wójcik podkreśliła, że szkołę na tle innych wyróżnia sport. Baza sportowa jest najlepsza ze wszystkich szkół w mieście. Osiągnięć sportowych jest wiele. W tym roku planowane jest utworzenie sekcji badmintona. W zależności od zainteresowań uczniów organizowane są różne koła przedmiotowe. – Uczniowie, którzy chcą osiągnąć dobre wyniki w nauce, znajdą tutaj swoje miejsce – dodała dyrektor. Zaznaczyła, że w szkole prężnie działa wolontariat szkolny.

- Reklama -

Do szkoły uczęszcza 180 uczniów, dzięki temu uczniowie szkoły nie są anonimowi. Nauczyciele dobrze znają swoich uczniów, a to zapewnia im bezpieczeństwo i rodzinną atmosferę. – Jest kameralnie. Znamy się wszyscy – mówiła. Atutem jest to, że uczniowie nie muszą dźwigać do szkoły ciężkich podręczników, ponieważ niektóre są w salach lekcyjnych. Szkoła zapewnia dobre warunki nauki, jest jasna i przestronna.

Gimnazjum nr 2 istnieje od 1999 roku. W roku 2010 szkoła otrzymała imię Stefana Batorego. Dotychczas mury szkoły opuściło ponad 2 tys. uczniów. W szkole pracuje wykwalifikowana i przyjazna uniom kadra pedagogiczna. Uczniowie uzyskują dobre wyniki na egzaminach gimnazjalnych, są laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Bez problemu dostają się do wybranych przez siebie szkół. Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym, nauka odbywa się w godzinach od 8 do 14.15. Zapewnia bardzo dobrą bazę pedagogiczną, dydaktyczną i sportową. Posiada bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.