- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Szczepią dziewczynki

Po raz kolejny miasto Biłgoraj przystąpiło do realizacji programu polityki zdrowotnej pod nazwą "Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Biłgoraju na lata 2018-2021".

- Reklama -

W tym roku po raz kolejny w Biłgoraju realizowany będzie program darmowych szczepień dla 12-letnich dziewczynek przeciwko wirusowi brodawczaka. Dziewczynki zamieszkałe na terenie miasta Biłgoraja będą miały możliwość zaszczepienia się przeciw wirusowi HPV.

O tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wie każdy. Z cenną inicjatywą do mieszkańców wyszedł Urząd Miasta Biłgoraja.

- Reklama -

W Biłgoraju program ten jest realizowany od 2018 roku. Tylko w minionym roku zaszczepiono 33 dziewczęta. W 2020 roku na program samorząd wydatkował kwotę 13 650 zł (w 2019 roku – 10 329,60 zł).

Program ma także uczyć dzieci i ich rodziców, jak dbać o zdrowie, aby w przyszłości uniknąć problemów zdrowotnych nie tylko z rakiem szyjki macicy. Warto pamiętać, że HPV nie powoduje tylko raka szyjki macicy, ale również szereg innych schorzeń, m.in. nowotwory gardła, jamy ustnej. Nad tym problemem trzeba się pochylić. Nowotwór szyjki macicy jest trzecim pod względem częstości występowania nowotworem u kobiet.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.