- Reklama -

- Reklama -

Szarlotka niepodległości w ZSZiO

12 listopada w ZSZiO odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obok pięknie i wzruszająco wykonanych niepodległościowych utworów muzycznych i poetyckich nie mogło na niej zabraknąć tradycyjnej "szarlotki niepodległości", przygotowanej przez uczniów i nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Bo wolność ma słodki smak.

- Reklama -

Po raz kolejny w nietuzinkowy sposób uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju postanowili uhonorować Święto Niepodległości. Po uroczystej akademii, która odbyła się 12 listopada, uczestnicy akademii zostali poczęstowani szarlotką upieczoną przez uczniów i nauczycieli zawodu w szkole. Święto Niepodległości jest bardzo radosnym świętem, dlatego należy je uczcić nie tylko zadumą i refleksją, ale też radosnym akcentem. Stąd właśnie słodki poczęstunek z tej okazji.

Mottem naszego świętowania są słowa Józefa Piłsudskiego: „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze. Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym” – mówił dyrektor szkoły Adam Balicki.

- Reklama -

Uczniowie ZSZiO w Biłgoraju przedstawili montaż słowno-muzyczny, podczas którego recytowano wiersze, śpiewano pieśni patriotyczne. Akademia uświadomiła wszystkim, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna – oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo wolność.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.