- Reklama -

- Reklama -

Szansa na przebudowę drogi w kierunku Zamościa

Jest światełko w tunelu na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 858 w kierunku Zamościa. W przyszłym roku samorząd województwa lubelskiego opracuje dokumentację techniczną inwestycji.

Dziury w drodze i koleiny są zmorą kierowców jadących w stronę Zamościa. Nawierzchnia drogi jest w stanie fatalnym. Liczne doły i koleiny zagrażają bezpieczeństwu kierujących. To już może ulec zmianie. Władze województwa lubelskiego w budżecie województwa lubelskiego na przyszłym rok zapisały opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę tej ważnej dla mieszkańców powiatu drogi. – Nasz powiat jest spory obszarowo i do większości miasta, również do stolicy powiatu trafią środki na drogi wojewódzkie. Szkielet komunikacyjny naszego powiatu to drogi wojewódzkie – mówi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego. Zaznaczył, że 21 grudnia br. Sejmik Województwa Lubelskiego podjął uchwałę budżetową, w której zapisano gro środków na inwestycje. Znalazły się w nim środki, które trafią do naszego powiatu. – W przyszłym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpisze przetarg na dokumentację przebudowy bardzo ważnej drogi dla powiatu biłgorajskiego, drogi wojewódzkiej nr 858 Biłgoraj – Szczebrzeszyn. Będziemy spotykać się z mieszkańcami i samorządowcami przy przygotowaniach dokumentacji – mówił.

- Reklama -

Michał Mulawa zaznaczył, że w przyszłym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpisze również przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej na budowę obwodnicy Tarnogrodu. Dodatkowo gruntowną przebudowę przejdzie również droga o największym natężeniu ruchu, droga nr 835, dotychczas przebudowana do granic miasta Biłgoraja. – Podpisano umowę na jej przebudowę do granicy województwa. 158 mln zł w przeciągu dwóch lat zostanie zainwestowanych w przebudowę tej drogi. To największa inwestycja infrastrukturalna – mówił. Dodał, że dobre drogi to poprawa bezpieczeństwa oraz rozwój gospodarczy regionu.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. max mówi

    A co z drogą którą obiecywałeś przed wyborami Wola Obszańska -Zamość do granicy powiatu ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.