- Reklama -

- Reklama -

Szachowi mistrzowie powiatu

XVI Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego odbyły się w ostatnią niedzielę stycznia w RCEZ w Biłgoraju.

Do walki o miano najlepszego szachisty w powiecie stanęło 48 osób. Po zaciętej walce, do ostatniej rundy, zwyciężyli:
Kategoria Open: I miejsce Marian Zajglic (Turobin), II miejsce Dariusz Cieplak (BCK), III miejsce Dariusz Wróbel (BCK).
Kategoria dziewczęta do lat 18: I miejsce Karolina Kornik (BCK), II miejsce Małgorzata Muszyńska (Biszcza), III miejsce Małgorzata Marzec (Tereszpol).
Kategoria chłopcy do lat 18: I miejsce Hubert Mucha (BCK), II miejsce Konrad Mucha (BCK), III miejsce Krystian Grochowicz (Aleksandrów).
Kategoria dziewczęta do lat 14: I miejsce Magdalena Strzałka (Tereszpol), II miejsce Alicja Portka (Tereszpol), III miejsce Roksana Łazorczyk (Tereszpol).
Kategoria chłopcy do lat 14: I miejsce Adrian Mucha (BCK), II miejsce Mikołaj Marzec (Tereszpol), III miejsce Jakub Żerebiec (BCK).
Kategoria dziewczęta do lat 10: I miejsce Julia Rutkowski (BCK), II miejsce Kinga Hurkała (Tereszpol), III miejsce Kamila Larwa (Tarnogród).
Kategoria chłopcy do lat 10: I miejsce Kamil Kręt (Tereszpol), II miejsce Wojciech Hurkała (Tereszpol), III miejsce Mikołaj Gzik (BCK).
Szczegółowe wyniki: dzieci do lat 10, młodzież i dorośli.

W otwarciu turnieju udział wzięli: Małgorzata Liwosz – Rudy sekretarz Powiatu i Józef Lipiec zastępca dyrektora RCEZ. Rozgrywki prowadzone były w dwóch odrębnych grupach. W turnieju głównym wystąpiło 32 szachistów, a grupę dzieci do lat 10 tworzyło 16 osób. Obydwa turnieje rozgrywane były w grupie open, przy czym, w pierwszym tępo gry wynosiło 15 min dla zawodnika na dystansie 9 rund, natomiast dzieci miały do dyspozycji po 10 min przy 7 rundach. Komputerowe kojarzenie par i sędziowanie sprawował jak zawsze profesjonalnie Artur Kimak.

Można stwierdzić, że zawody zdominowała młodzież – 35 zawodników nie ukończyło 18 roku życia. Ponadto uwidocznił się masowy udział szachistów z dwóch ośrodków: Biłgorajskiego Centrum Kultury (28 osób) i z Tereszpola (15 osób).

- Reklama -

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali uhonorowani pucharami, albumami i statuetkami oraz pamiątkowymi medalami i dyplomami, które wręczali: Jerzy Buczko dyrektor RCEZ i Grzegorz Płecha skarbnik starostwa.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju i Biłgorajskie Centrum Kultury.

Szczegółowe wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_679/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_418/

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.