Automax

Szachowe zmagania

 

Turniej stał na dość wysokim poziomie, ponieważ większość uczestników należy do najlepszych w powiecie. Najliczniej obsadzona była najstarsza grupa wiekowa, a na uwagę zasługuje również fakt, że w jednej z kategorii jedno miejsce na podium zajęło dwóch zawodników, co zdarza się może raz na 200 takich turniejów. Musieliśmy tak postąpić, ponieważ rozstrzygnięcia nie przyniosło zastosowanie nawet czterech, bardzo szczegółowych kryteriów oceny – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową sędzia zawodów Artur Kimak.

Całe podium w najmłodszej kategorii, w której startowały szachistki z klas I – III, zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej w Józefowie. Zawody wygrała Natalia Surmacz przed Danielą Naklicką i Aleksandrą Trześniowską. Wśród chłopców zwyciężył Eryk Mucha z SP 3 w Biłgoraju, drugi był Jakub Kimak ze szkoły w Tereszpolu-Kukiełkach, a trzecie miejsce zajęli ex aequo – Kamil Wlaź i Hubert Słupski z SP Józefów.

Spośród zawodniczek z klas IV – VI najlepiej spisała się Julia Rutkowski z SP 1 w Biłgoraju, druga była Kinga Hurkała z SP Tereszpol-Kukiełki, a trzecia – Iga Łaba z SP 1 w Biłgoraju. Turniej chłopców wygrał jej brat Krzysztof Łaba, drugie miejsce zajął Jakub Rutkowski także z SP 1 w Biłgoraju, a trzecie – Wojciech Hurkała z SP Tereszpol-Kukiełki.

W kategorii siódmoklasistek oraz uczennic II i III klas gimnazjum triumfowała Kamila Czerniak z Aleksandrowa przed szkolną koleżanką Katarzyną Michońską i Magdaleną Kawką z SP Tereszpol-Kukiełki, która stanęła na podium jako jedyna siódmoklasistka. W rywalizacji chłopców wzięła udział największa grupa, bo 23 szachistów. Zwycięzcą okazał się Kacper Mielniczek z Józefowa, drugie miejsce zajął Szymon Skubis z Aleksandrowa, a trzeci był jego szkolny kolega Bartłomiej Pisklak.

Puchary, medale i dyplomy dla uczestników czwartkowego turnieju wręczali Burmistrz Roman Dziura oraz Edyta Nieśpiał, dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie, która była głównym organizatorem zawodów i Beata Zaśko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, jako współorganizatora turnieju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.