Telc B2

- Reklama -

Szachowa rywalizacja w Goździe Lipińskim

We wtorek 8 października br. do Gozdu Lipińskiego przybyło 34 najlepszych młodych szachistów gminy Biszcza, reprezentujących 3 szkoły podstawowe z terenu tej gminy.

 

W rozgrywkach szachowych wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, Szkoły Podstawowej w Bukowinie oraz gospodarze i organizatorzy, którymi byli uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim.

Mistrzostwa przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, tempem po 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii w następujących kategoriach wiekowych: turniej A  dziewczęta z klas I-III (6 uczestniczek), chłopcy z klas I-III (7); turniej B – dziewczęta z klas IV-VIII (9), chłopcy z klas IV-VIII (12).

Uroczystego otwarcia turnieju dokonały zastępca wójta gminy Biszcza Bernadeta Cichorz oraz dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim Bożena Pieczonka. Do faworytów zaliczano aktualną indywidualną mistrzynię powiatu w kategorii igrzyska dzieci Natalię Szabat oraz mistrza powiatu do lat 12 Kamila Niedzielskiego (obydwoje SP Biszcza). 

Pierwsza odsłona rywalizacji nie przyniosła niespodzianek (wygrywali zawodnicy wyżej rozstawieni). W turnieju dzieci z klas I-III od początkowych rund dominował i szybko wygrywał Jakub Matys (SP Biszcza), który jako jedyny uzyskał wynik 100%.

W grupie starszej (kl. IV-VIII) rywalizacja była bardziej wyrównana i o ostatecznym układzie czołówki zadecydowała ostatnia runda, w której Kamil Niedzielski pokonał Monikę Muszyńską, Oliwier Stępniowski uległ Szymonowi Ćwikle zaś Natalia Szabat zremisowała (w wygranej końcówce) z Patrykiem Petlakiem.

W dekoracji zwycięzców wzięli udział: zastępca wójta gminy Biszcza Bernadeta Cichorz, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim Bożena Pieczonka oraz prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Biszczy Grzegorz Jasiński, który był fundatorem nagród i medali dla młodych szachistów.

Medaliści poszczególnych klasyfikacji

Dziewczęta z klas I-III:

- Reklama -

1. Maja Ćwikła 6 pkt., 2. Milena Dochojda  4 pkt., 3. Malwina Siek 3,5 pkt. (wszystkie SSP Gózd Lipiński);

Chłopcy z klas I-III:

1. Jakub Matys (SP Biszcza) 7 pkt.; 2. Błażej Tutka 5 pkt.; 3. Ignacy Cielepak 4 pkt. (obaj SSP Gózd Lipiński);

Dziewczęta z klas IV-VIII:

1. Natalia Szabat 5,5 pkt.; 2. Paulina Janduła 5 pkt.; 3. Monika Muszyńska 4 pkt. (wszystkie SP Biszcza);

Chłopcy z klas IV-VIII:

1. Kamil Niedzielski 5,5 pkt.; 2. Oliwier Stępniowski 5 pkt. (obaj SP Biszcza); 3. Szymon Ćwikła (SSP Gózd Lipiński) 5 pkt.

W międzyszkolnych mistrzostwach szachowych, które odbyły się w Goździe Lipińskim, sędziował Artur Kimak.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.