- Reklama -

- Reklama -

Sytuacja WORD jest stabilna

- Reklama -

Ośrodek Ruchu Drogowego w Biłgoraju funkcjonuje od 1,5 roku. W tym czasie do egzaminów w nim przystąpiły setki adeptów na kierowców. Obecnie ośrodek ma się dobrze i przynosi zyski.

- Reklama -

 O kondycji finansowej Oddziału Terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu mówił podczas jednej z sesji Rady Powiatu starosta Kazimierz Paterak. Podkreślił, że w lipcu w Biłgoraju zostało przeprowadzonych 299 egzaminów teoretycznych i 483 egzaminy praktyczne. Wyjaśnił, że opłata za egzamin teoretyczny wynosi 30 zł, a praktyczny 140 zł na prawo jazdy kategorii B (samochód) i 180 zł kategorii A (motocykl). W lipcu przychody z tytułu działalność ośrodka wyniosły 77 960 zł.

W sierpniu przeprowadzono 349 egzaminów teoretycznych i 436 praktycznych. Przychody ośrodka wyniosły 69 560 zł. – Sadząc po tej ilości, to średnio dziennie wychodzi 20 przeprowadzonych egzaminów. Analizując te kwoty, można stwierdzić, że Zamość do Biłgoraja nie dokłada – mówił Kazimierz Paterak.

Warto zaznaczyć, że starania, aby filia WORD powstała w Biłgoraju trwały od 2007 roku. W ciągu roku 3,5 tysiąca kandydatów na kierowców z powiatu biłgorajskiego przystępuje do egzaminu na prawo jazdy. Dotychczas najwięcej osób decydowało się na zdawanie w WORD w Tarnobrzegu i Zamościu. Były też osoby, które zdawały w Przemyślu i Rzeszowie.

W Biłgoraju można zdać egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B. Zapisy prowadzone są w godzinach od 7.30 do 15.30. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Motorowej 2 (Autodrom).

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.