- Reklama -

- Reklama -

Systemy wizyjne – optymalizacja kontroli jakości na liniach produkcyjnych

Wiele przedsiębiorstw coraz częściej wykorzystuje nowe technologie w optymalizacji produkcji i kontroli jakości produktów. Jednym z doskonałych sposobów na unowocześnienie linii produkcyjnej i automatyzację procesów kontroli jakości są systemy wizyjne. Chcesz zmniejszyć koszty produkcji w swojej firmie, a jednocześnie zoptymalizować jej czas? Sprawdź, jak wysokiej klasy technologia wizyjna pozwoli Ci rozwinąć produkcję.

- Reklama -

Czym są systemy wizyjne?

Systemy wizyjne polegające na nowoczesnej technologii oparte są o specjalistyczne kamery oraz wysokiej jakości oprogramowanie, które wspólnie wykonują specjalistyczną analizę obrazu 2D oraz 3D. Powtarzalność czynności pozwala porównywać obraz z zapisanymi wcześniej wzorcami i wartościami odchyleń. W rezultacie system kontroli jakości otrzymuje informację, które produkty posiadają zbyt duże odstępstwa od przyjętej normy, a które idealnie nadają się do dalszej dystrybucji.

Kompleksowe zarządzanie jakością

Dzięki temu, że możemy zintegrować system wizyjny z systemami MES i wszelkimi układami automatyki przemysłowej, zarządzanie procesami produkcji oraz jej jakości przebiega w sposób kompleksowy. Ograniczamy w ten sposób czas produkcji, więc możemy w danej jednostce czasu wytworzyć i skontrolować więcej produktów, niż gdyby kontrola odbywała się ręcznie. Co więcej, nie jesteśmy w stanie podczas produkcji sprawdzić każdego produktu, dlatego odbywa się to w sposób losowy. Wówczas stopień kontroli jest znacznie mniejszy niż poprzez wykorzystanie systemów wizyjnych.

Co można zyskać, dzięki nowoczesnym systemom wizyjnym?

- Reklama -

Wprowadzenie systemów wizyjnych do produkcji pozwala na kolejny krok w optymalizacji procesów. Automatyzacja kontroli jakości poprzez kamery i oprogramowanie, pozwala przeprowadzić pracę w sposób precyzyjny, szybszy i o wiele bardziej dokładny.

Dzięki automatyzacji procesów kontroli jakości możemy prowadzić weryfikację produktów nieustannie, a nie wyrywkowo. Dzięki temu praktycznie każdy element zostaje dokładnie przeanalizowany, a co za tym idzie ograniczamy przyszłe koszty, związane z reklamacją.

Jeśli produkowane przez Twoją firmę produkty wymagają idealnych parametrów technicznych, systemy wizyjne będą doskonałym dopełnieniem produkcji. Pozwalają weryfikować kształt, wymiary oraz kolory produktów, dzięki czemu unikniesz sytuacji, w których jeden z elementów posiadałby znaczne odchylenia od normy.

Systemy wizyjne od Etisoft są także ogromnym wsparciem przy lokalizacji elementu i rejestracji wyników inspekcji w bazie danych. Taka automatyzacja całego procesu produkcji pozwala zaoszczędzić na kosztach, związanych z ewentualnymi stratami, mimo wstępnych kosztów zakupu systemu. W efekcie, cały system oferuje mnóstwo dodatkowych funkcji oraz znaczne oszczędności.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem kompleksowej i zautomatyzowanej kontroli jakości produkcji, systemy wizyjne będą znakomitym wsparciem, oferującym jedną z najnowocześniejszych technologii, kompatybilną z systemami MES w Twoim przedsiębiorstwie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.