- Reklama -

Sygnalizacja potrzebna

Mieszkańcy Biłgoraja napisali pismo do burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana. Proszą o wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejeździe rowerowym i przejściu dla pieszych na al. Jana Pawła II na wysokości ul. Magnoliowej. Ich zdaniem, na wymienionym przejeździe rowerowym doszło w ostatnim czasie do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w których ucierpieli rowerzyści. Pierwsze zdarzenie miało miejsce dnia 31 sierpnia br., a drugie 19 października br. W obu przypadkach prawidłowo jadących przejazdem rowerzystów potrącił samochód, który nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającym przez ulicę rowerzystom.

Sytuacje te mają miejsce, ponieważ przez barierki zamontowane na moście kierujący samochodem ma ograniczone pole widoczności i może dopiero w ostatniej chwili zauważyć rowerzystę. Oba zdarzenia miały miejsce wieczorem, kiedy dodatkowo widoczność nadjeżdżającego rowerzysty jest jeszcze mniejsza.

Rozwiązaniem tej sytuacji byłoby ustawienie na tym przejeździe rowerowym połączonym z przejściem dla pieszych sygnalizacji świetlnej, takiej jak na wysokości Parku Różnówka. Członkowie stowarzyszeń uważają, że sygnalizacja pozwoli uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. Ich zdaniem do tego czasu wskazane byłoby zamontowanie dodatkowego oświetlenia, tak aby wjeżdżający na ulice rowerzysta był widoczny wcześniej, a nie w ostatniej chwili.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.