- Reklama -

Sygnalizacja potrzebna

Mieszkańcy Biłgoraja napisali pismo do burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana. Proszą o wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejeździe rowerowym i przejściu dla pieszych na al. Jana Pawła II na wysokości ul. Magnoliowej. Ich zdaniem, na wymienionym przejeździe rowerowym doszło w ostatnim czasie do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w których ucierpieli rowerzyści. Pierwsze zdarzenie miało miejsce dnia 31 sierpnia br., a drugie 19 października br. W obu przypadkach prawidłowo jadących przejazdem rowerzystów potrącił samochód, który nie ustąpił pierwszeństwa przejeżdżającym przez ulicę rowerzystom.

- Reklama -

Sytuacje te mają miejsce, ponieważ przez barierki zamontowane na moście kierujący samochodem ma ograniczone pole widoczności i może dopiero w ostatniej chwili zauważyć rowerzystę. Oba zdarzenia miały miejsce wieczorem, kiedy dodatkowo widoczność nadjeżdżającego rowerzysty jest jeszcze mniejsza.

Rozwiązaniem tej sytuacji byłoby ustawienie na tym przejeździe rowerowym połączonym z przejściem dla pieszych sygnalizacji świetlnej, takiej jak na wysokości Parku Różnówka. Członkowie stowarzyszeń uważają, że sygnalizacja pozwoli uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. Ich zdaniem do tego czasu wskazane byłoby zamontowanie dodatkowego oświetlenia, tak aby wjeżdżający na ulice rowerzysta był widoczny wcześniej, a nie w ostatniej chwili.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.