- Reklama -

- Reklama -

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza na studia (film)

Do 31 lipca trwają zapisy na bezpłatne studia prawnicze w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Uczelnia publiczna, powołana przez ministra sprawiedliwości, od października 2021 r. otwiera magisterskie studia stacjonarne przeznaczone głownie dla chętnych do wykonywania zawodów prawniczych w instytucjach publicznych. Poza perspektywami zawodowymi i praktycznym charakterem nauki kandydaci mogą liczyć na studia i akademik w najpiękniejszych miejscach stolicy.

- Reklama -

Jak na prawo, to tylko w Warszawie

Zajęcia dla przyszłych prawników będą się odbywać w nowym budynku Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości przy ul. Karmelickiej 9. To nowoczesny, kilkupiętrowy budynek o wysokim standardzie, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i Zamku Królewskiego. Dla młodych ludzi jest to centrum akcji, z głównymi ośrodkami życia kulturalnego, społecznego i towarzyskiego Warszawy.

Jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizację ma akademik dla studentów prawa, położony przy ul. Belwederskiej 44c, zaraz przy Łazienkach Królewskich, najpiękniejszym parku w Warszawie.

Praktyka, mentoring, małe grupy

Studia prawnicze w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości zostały dopasowane do potrzeb i oczekiwań studentów, a także do wymagań współczesnego rynku pracy. Stąd duży nacisk na łączenie szerokich horyzontów akademickich z kształceniem zawodowym, licznymi stażami i praktykami w instytucjach wymiaru sprawiedliwości, w administracji publicznej i w studenckiej poradni prawnej.

Student prawa – w przeciwieństwie do dużych uczelni, gdzie roczniki prawa liczą kilkaset i więcej osób – może liczyć na pracę w małych grupach ćwiczeniowych i na indywidualne podejście do nauki. System mentorów dla każdego studenta polega na wsparciu ze strony konkretnego wykładowcy, który będzie nadzorował indywidualne postępy i rozwój studenta na obranej ścieżce specjalizacyjnej. Wsparcie mentora będzie obejmować także przygotowanie do egzaminów na wybraną aplikację.

Edukacja prawników na SWWS – zgodnie z opracowanym programem – polega na harmonijnej syntezie kształcenia akademickiego (w trakcie semestrów 1-6) z przygotowaniem profesjonalnym (semestry 7-10). Udział zajęć praktycznych przekracza 50% punktów ECTS niezbędnych do zaliczenia studiów.

- Reklama -

Dostępne specjalizacje

Przez pierwszych sześć semestrów studenci zdobędą wiedzę teoretyczną o podstawowych gałęziach prawa. Następnie wybiorą jedną z trzech ścieżek specjalizacyjnych:

– sądowo-prokuratorską;

– prawniczych zawodów regulowanych – adwokata, radcy prawnego, notariusza, komornika;

– konsularno-legislacyjną.

Program studiów obejmuje praktyki zawodowe w sądach, prokuraturach i w kancelariach prawnych, które umożliwią studentom zapoznanie się z ze specyfiką i wyzwaniami konkretnych zawodów prawniczych. Będą one uzupełnione stażami w wybranych organach administracji publicznej, m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości, w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie i Instytucie Ekspertyz Sadowych im. Prof. Dra Jana Sehna w Krakowie. Z realiami prawa i z problemami zwykłych obywateli na styku z wymiarem sprawiedliwości spotkają się także wszyscy członkowie studenckiej poradni prawnej.

Kadra dydaktyczna SWWS – eksperci i praktycy

Udział w procesie nauczania praktyków o znaczącym doświadczeniu zawodowym oraz szeroka współpraca z przedstawicielami świata akademickiego wpływać będzie na stały dopływ wiedzy i doświadczeń oraz promowanie wśród studentów dobrych praktyk i ukazanie specyfiki wykonywania zawodów prawniczych. Kadrę dydaktyczną tworzą więc doświadczeni nauczyciele akademiccy oraz eksperci i praktycy (m.in. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze i dyplomaci).

Red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.