- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Swoją pasję zamieniła w sukces

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili – napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Pod tymi słowami naszej noblistki z pewnością podpisze się Weronika Dziura, uczennica klasy VI  ze Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, której czytanie, obcowanie z tekstem pisanym i ilustracjami, sprawia specyficzny rodzaj przyjemności i tę przyjemność dziewczynka potrafiła zamienić na sukces.


Pierwszy osiągnęła już w klasie II podczas I etapu regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz…?” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, który odbył się 9 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i filiach w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. W konkursie wzięło udział 139 uczniów z 40 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów. Do następnego etapu Weronika zakwalifikowała się z maksymalną liczba punktów, a w finale tego konkursu Weronika pokonała 60 uczniów i zajęła I miejsce, uzyskując maksymalną ilość punktów.

- Reklama -

Od tamtego czasu sukces w tym konkursie uczennica odnosi rokrocznie, wygrywając jego etapy w roku 2018, 2019, 2020 i zajmując czołowe miejsca w finale. Również w bieżącym roku dziewczynka ma się czym pochwalić: w finale dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego, który odbył się 3 listopada 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, zajęła II miejsce.

– Weronika, przygotowując się do kolejnych konkursowych etapów, musiała przeczytać bardzo uważnie wiele książek i wykazać się ich znajomością w najdrobniejszych szczegółach – przyznaje Halina Maciocha, nauczyciel- bibliotekarz ze szkoły w Majdanie Starym.

W tym roku Weronika przeczytała: „Akademię Pana Kleksa”, „Opowieść wigilijną”, „Archie Greene i sekret czarodzieja”, „Teatr niewidzialnych dzieci”, „Chłopca z wyspy”, „PUK, PUK! Zastałem króla?”. Zyskała więc nie tylko nagrody, ale i ogromną satysfakcję całej szkoły z uzyskania tak wysokiej lokaty w tym trudnym konkursie. – Jesteśmy dumni z sukcesów Weroniki, to przykład do naśladowania, zwłaszcza w czasach dominacji Internetu – dodaje nauczycielka.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.