- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Świń nie brakuje. Możesz dostać dofinansowanie

Masz prosiaki? Możesz dostać dopłatę. Tylko trzeba się spieszyć Do 15 lipca 2022 r. można składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Reklama -

Producent trzody chlewnej może złożyć tylko jeden wniosek, który powinien obejmować świnie urodzone w wyznaczonym okresie we wszystkich należących do rolnika siedzibach stad. Wysokość dofinansowania do jednej sztuki wynosi 80 zł, a hodowca może się ubiegać o wsparcie do maksymalnie 2000 świń.

- Reklama -

Wnioski o udzielenie pomocy do 15 lipca 2022 r. należy składać w biurach powiatowych ARiMR, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta świń. Można to zrobić osobiście lub przez upoważnioną osobę, przesyłać pocztą lub przez kuriera, jak również za pośrednictwem platformy e-PUAP. Za termin złożenia wniosku, niezależnie od sposobu dostarczenia, uznaje się datę wpływu dokumentu do biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta trzody chlewnej. Nabór rozpoczął się 2 lipca. Na razie do ARiMR wpłynęło ok. 800 wniosków o pomoc.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź