- Reklama -

Świętowano Dzień Dziecka

3 czerwca 2018 r. najmłodsi mieszkańcy  gminy Turobin spotkali się w Gródkach, by wziąć udział w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Około godziny 15.00 na plac przy Szkole Podstawowej w Gródkach zaczęły przychodzić dzieci, witane przez władze Gminy Turobin, reprezentowane przez Zastępcę Wójta Gminy Turobin Józefa Biziorka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Turobin Stanisława Górnego oraz nauczycieli z miejscowej Szkoły Podstawowej i pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Turobinie.

 

Dla milusińskich przygotowano kilka punktów zabawowych: wyścigi ślimaków, strzelanie z procy do celu,  mydełkową wspinaczkę, wyrzutnię, łowienie skarbów. Za udział w zabawach dzieci były obdarowywane słodyczami. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa w rzucanie do celu – w kolorowe balony z niespodzianką. Świetną zabawą okazały się wyścigi na nartach. Najmłodsi wzięli też udział w konkursie ze znajomości literatury dziecięcej.

- Reklama -

Około godziny 17.00 zaprezentowała się Kapela Turobińska. Jej występ rozpoczęła Ania Kwietniewska, która zaśpiewała piosenkę „Lato, lato”, doskonale znaną wszystkim uczestnikom imprezy i wpisującą się w panującą tego dnia pogodę. Kapela wykonała znane szlagiery dziecięcej play listy, w tym Cztery słonie, Była sobie żabka mała, Jesteśmy jagódki, po czym zagrała i zaśpiewała dla nieco starszej części publiczności. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

Do Gródek zawitało Towarzystwo Szabli i Miecza z Zamościa, które zaprezentowało stroje XVIII wiecznych hajduków, musztrę, walkę na miecze. Były też popisy strzeleckie. Dzieci mogły wcielić się w historyczne bądź literackie postacie i odkryć w sobie szermiercze zdolności.

Na uczestników imprezy czekał poczęstunek – kiełbaski z grilla oraz przygotowane przez rodziców uczniów miejscowej szkoły, pyszne ciasta, smażone na bieżąco naleśniki i pieczone gofry z bitą śmietaną i owocami. Pycha. Mamy, poza słodkościami, zadbały też o napoje dla maluchów i serwowały kompot z sezonowych owoców.

Organizację imprezy wsparli: Delikatesy Lewiatan z Turobina i Ginger Bar z Turobina. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gródek.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.