Moto Tech

- Reklama -

Świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości (audio)

11 listopada 1918 r. to ważna data w historii Polski. Nasz kraj po 123 latach powrócił na mapy Europy.

W tym roku obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada w wielu kościołach zarówno w powiecie biłgorajskim, jak i w całej Polsce sprawowane były Msze św. dziękczynne. W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju również celebrowana była Eucharystia w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej kustosz sanktuarium ks. kan. Witold Batycki.

– W obecnej Mszy św. modlimy się w intencji naszej Ojczyzny – mówił ks. kustosz, rozpoczynając Mszę św. – Dzisiaj we wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa z IV w., nasza Ojczyzna obchodzi Święto Niepodległości, którą po 123 latach zaborów odzyskała w 1918 r. W kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę módlmy się, aby pozostała ona wierna nauce Chrystusa i wolna od wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń – dodał kapłan, zachęcając do wspólnej modlitwy.

- Reklama -

Głosząc homilię, ks. Witold Batycki nawiązał do przypadającej na ten dzień Ewangelii. Kapłan mówił o wdzięczności Panu Bogu za wolną Polskę oraz o znaczeniu wolności.

Posłuchaj:

Po Mszy św. delegacja Koła Przyjaciół Radia Maryja przy parafii pw. św. Marii Magdaleny zapaliła znicze przy pomniku – symbolicznej mogile upamiętniającej franciszkanów spoczywających na przykościelnym cmentarzu. Modlitwą zostali objęci franciszkanie, walczący o wolną Polskę w powstaniu styczniowym 1863 r., i wszyscy, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny.

SM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.