- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości

Święto Niepodległości to dzień szczególnej modlitwy za Polskę. Uroczyste obchody rocznicowe wpisały się już w tradycję Biłgoraja i zawsze rozpoczynają się Eucharystią. Tak też było w tym roku.

Tegoroczne obchody były wyjątkowo skromne ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sprawowaną w intencji Ojczyzny. Następnie zgromadzeni przeszli pod obelisk z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego znajdujący się na skwerku nieopodal kościoła.

Przez 123 lata Polska nie figurowała na mapach świata. Naród nasz nie dał się zniewolić. Każde kolejne pokolenie zrywało się do walk powstańczych. Wreszcie w 1918 roku udało się. Święto Odzyskania przez Polskę niepodległości to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt państwowych w naszym kalendarzu. Przypomina nam powrót Polski na mapę polityczną Europy.

- Reklama -

Warto pamiętać, że to Marszałek Piłsudski jest autorem pamiętnej sentencji: „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki kwiatów.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.