- Reklama -

- Reklama -

Święto Pluszowego Misia w Aleksandrowie

Dzieci w Aleksandrowie wspólnie ze swoimi pluszowymi misiami 25 listopada bieżącego roku świętowały Dzień Pluszowego Misia i Urodziny Kubusia Puchatka –najpopularniejszego literackiego misia.

- Reklama -

Misie pluszowe to wyjątkowe zabawki. Często maluchy nadają im imiona, rozmawiają z nimi i traktują jak prawdziwych przyjaciół, a czasem tak, jak są traktowane przez dorosłych. Dlatego psychologowie wykorzystują przytulanki w pracy z dziećmi. Taka obserwacja często mówi więcej o relacjach dziecka z otoczeniem niż wywiad środowiskowy. Natomiast pluszaki odwzorowujące misie znane z książek dla najmłodszych mogą świetnie pomóc w polubieniu czytania przez najmłodszych.

Tradycyjnie aleksandrowska biblioteka zaprosiła grupy pięciolatków i sześciolatków z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie” oraz z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie do wspólnej zabawy z pluszowymi przyjaciółmi. Na początku maluchy wysłuchały fragmentu opowiadania o misiu Wiktorze w wykonaniu  Doroty Lipian, wicedyrektor szkoły podstawowej. Następnie został podsumowany konkurs plastyczny pn. „Miś pluszowy i literacki”, na który wpłynęło 87 prac. Dzieci tworzyły je pod opieką wychowawczyń Agnieszki Szymańskiej, Marty Różańskiej, Karoliny Lewczyk, Aliny Kukiełki, Elżbiety Kulińskiej i rodziców. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Misie wykonane bardzo różnorodnymi technikami, stworzyły niezwykle ciekawą wystawę, którą można było oglądać podczas imprezy.

- Reklama -

Dla uczestników misiowego święta Koło Przyjaciół Biblioteki przygotowało także różne zabawy. Były zagadki, malowanie ruchem, łamigłówki, pantomima, zabawy ruchowe i tańce. Dzieci tworzyły również urodzinowy tort i śpiewały „Sto lat” wszystkim znanym z literatury i pluszowym solenizantom, a potem były słodkie niespodzianki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zorganizowała imprezę wspólnie z Biblioteką Szkolną przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny, Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Przedszkolem „Leśne Skrzaty” i Kołem Przyjaciół Biblioteki w Aleksandrowie.

Misie mogą mieć różne kolory i być różnej wielkości, ale zawsze są mięciutkie i świetne do przytulania. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek są nadal uwielbiane przez dzieci. Wspaniale, że moda na pluszowe misie nie przemija.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.