- Reklama -

- Reklama -

Święto plonów w Potoku Górnym (film)

18 sierpnia odbyły się gminno-parafialne dożynki w Potoku Górnym. Podczas tego święta mieszkańcy gminy dziękowali Bogu za zebrane plony.

Święto plonów w gminie Potok Górny rozpoczął korowód dożynkowy na plac amfiteatru. Jak co roku niesiony był wieniec dożynkowy oraz dary z terenu gminy prezentowane przez poszczególne sołectwa.

 

Po wręczeniu chleba wójtowi gminy Potok Górny sprawowana była uroczysta Msza święta, podczas której licznie zgromadzeni rolnicy dziękowali Bogu za zebrane plony i prosili o potrzebne łaski na przyszły rok.

- Reklama -

Podczas uroczystości miały miejsce występy artystyczne grupy wokalnej „NOBIS”, amatorskiego teatru rodziców ze Szkoły Podstawowej w Szyszkowie „Bajkolandia”, orkiestry dętej działającej przy GOK, kapeli „Czerwone Korale” oraz „Jarocin”.

Można też było spróbować potraw regionalnych przygotowanych przez stowarzyszenia z terenu gminy Potok Górny. Nie mogły nudzić się również dzieci, dla których był przewidziany park zabaw. Na koniec zagrały zespoły Mezar, Mateusz M oraz Destination.

– Myślę, że dzisiaj najważniejsi są rolnicy. Rolnicy spracowani, rolnicy utrudzeni. Jak pokazuje dzisiejszy czas oraz frekwencja dożynki możemy uznać za udane – mówi wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak– To jest zadośćuczynienie dla tych rolników. Za ich trud oraz pracę na roli. Pracę trudną oraz nie zawsze docenianą a jednak potrzebną. Z tej pracy wynika nasz Polski powszedni chleb, który codziennie mamy na naszych stołach i oby nam tego chleba nigdy nie zabrakło – dodaje.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ja mówi

    A gdzie film?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.