- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Święto Patrona w KLO

21 października społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju obchodziła Święto Patrona Szkoły. Na uroczystość złożyła się Msza święta, ślubowanie klas pierwszych, część artystyczna oraz rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Janie Pawle II.

Młodzież i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II zgromadzili się w diecezjalnym sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, gdzie przed Eucharystią ks. bp Marian Rojek poświęcił nową figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Mszę św. w intencji uczniów i nauczycieli celebrowali ks. bp Marian Rojek, ks. Krzysztof Portka, ojciec duchowny kapłanów całej diecezji i dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, i ks. Witold Batycki, dyrektor KLO w Biłgoraju, kustosz sanktuarium.

– Bez Boga ani do proga. Księże biskupie, dzisiaj chcemy ten próg szkolny przekraczać z Panem Bogiem, dlatego bardzo się cieszymy twoją obecnością, twoją modlitwą i tym słowem, które do nas dzisiaj wypowiesz. Za to wszystko składamy serdeczne podziękowania – mówił ks. Witold Batycki.

Ks. biskupa powitali przedstawiciele młodzieży, rodziców i nauczycieli, prosząc o modlitwę i błogosławieństwo. – Prosimy o wspólną modlitwę w tym wyjątkowym dla nas dniu, kiedy pragniemy podziękować Panu Bogu za dar miejsca, w którym od lat kolejne pokolenia mogą kształtować serca i umacniać swoją wiarę. Zwracamy się z prośbą o błogosławieństwo oraz pamięć w modlitwie, abyśmy gorliwie pielęgnowali miłość oraz pozostali wiernymi wartościom wpisanym w naukę Kościoła oraz Patrona naszej szkoły – mówili.

- Reklama -

Ks. bp Marian Rojek, zwracając się do zgromadzonych w sanktuarium, pozdrowił wszystkich serdecznie i wyraził radość ze spotkania na Eucharystii. Przywoływał obrazy przyrody i pokazując życie ptaków, w oparciu o Ewangelię dawał wskazówki, jak znaleźć swoje miejsce w grupie, jak żyć we wspólnocie. – Gdybyśmy umieli tak czynić we wspólnocie szkoły, wzajemnie dodawać sobie wsparcia, to byłoby coś pięknego. Nikt nie pozostawałby z tyłu, nie czułby się zrezygnowany, odrzucony. To byłaby wspaniała współpraca – podkreślał. – Dodaj siły koledze czy koleżance ze szkolnej ławki, wzmacniaj jego nadzieje, wesprzyj w jego uczniowskim locie do wiedzy i do mądrości. To nie tylko pomoże jemu, ale stanie się błogosławieństwem dla ciebie. Buduje wasze wzajemne braterstwo oparte na przykazaniu miłości Boga i bliźniego, tworzy wzajemne przyjaźnie, które potem trwają przez całe życie – nauczał ks. bp. Marian Rojek. Wskazywał źródło mocy i siły, jakim jest Jezus Chrystus, Mistrz, za którym szli uczniowie, zafascynowani Jego nauką.

– Życzę wam pięknej atmosfery w waszej szkole. Wznoście się jak te ptaki przepiękne w górze ze swoimi umiejętnościami, talentami, zdolnościami, pamiętając i ucząc się od nich pewnych zasad tego życia we wspólnocie, wzajemnej wrażliwości na siebie, pomagania sobie. Niech ta szkoła napełni się tym gęganiem gąsek, klangorem żurawi, niech to będzie ta naturalna atmosfera szkoły, niech ta szkoła tym żyje. Niech to będzie wasza radość, wasz młodzieńczy duch – życzył ks. bp Marian Rojek i udzielił błogosławieństwa zgromadzonym.

Po Mszy św. nastąpił uroczysty moment ślubowania uczniów klas pierwszych. Spektakl inspirowany nauczaniem św. Jana Pawła II przedstawiła młodzież z Grupy Teatralnej. Uroczystość zakończyła się ogłoszeniem wyników Szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II i wręczeniem nagród zwycięzcom.

MS

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.