Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Święto Konstytucji 3 Maja w Tarnogrodzie

Pierwsza część obchodów Święta Konstytucji rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych, delegacji, mieszkańców na placu przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, skąd w asyście Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej przemaszerowano do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy zebrani udali się na plac przy kopcu Tadeusza Kościuszki, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Druga część obchodów miała miejsce w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury i składała się z kilku części. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał burmistrz Paweł Dec, który zaprosił zebranych do wspólnego radosnego świętowania. Rozpoczęło się ono koncertem wiosennym Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej pod batutą pana Grzegorza Szteinmillera.

W przerwach między występami widzowie zostali zaproszeni do uczestnictwa w quizie „Co wiesz o Konstytucji 3 maja?” Składał się on z kilkunastu pytań. Za każdą poprawną odpowiedź była nagroda. „Pakiety lokalnego patrioty” ufundowali Burmistrz Tarnogrodu i Dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

Uczniowie ze szkoły podstawowej realizujący z panią Anną Kuziak inicjatywę „Talent w różnorodności” w ramach projektu

- Reklama -

Różnorodność nas uskrzydla

zaprosili do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Przygotowali oni śpiewniki, które rozdali zgromadzonym na widowni. Wspólne śpiewanie rozpoczęła grupa wokalna „ROZŚPIEWANE NUTKI” przygotowana przez panią Violettę Łukaszczyk. Następnie na scenie zaprezentowały się harcerki z 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerskiej „Agape”

. Następnie w ramach wspólnego śpiewania zaprezentował się chór MARYSIEŃKA ze szkoły podstawowej w Tarnogrodzie. Kolejnym punktem programu był występ Dziecięcego Zespołu Wokalnego TOK, którego instruktorką jest pani Grażyna Barcicka. Na zakończenie zaprezentowały się grupy taneczne działające przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, z którymi pracuje pani Małgorzata Zając. W trakcie imprezy uczestnicy i goście zostali poczęstowani kiełbaską z grilla.

/TOK/

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.