Mulawa góra do 05.04.2024

Świetny wynik pływaków

Świetny start zanotowali biłgorajscy pływacy w Drużynowym Wieloboju Pływackim, który odbył się w zeszły weekend w Lublinie. Nasi reprezentanci zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej wśród 10-latków i zajęli drugie miejsce w o rok starszej kategorii. Druga pozycja nie ujmuje „Spartanom”, gdyż przegrali nieznacznie z Falą Kraśnik, najlepszą drużyną ubiegłego roku w kraju. Należy podkreślić, że podobne imprezy rozegrane zostały już w 11 województwach i za tydzień odbędą się zawody w pozostałych pięciu. Punkty zdobyte przez naszych reprezentantów pozwalają liczyć na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn w kraju.

Bardzo duży wkład w sukces klubu mieli ich liderzy. Wśród najmłodszych był nim zdecydowanie Miłosz Jagosiak, który wypływał bardzo dobre czasy we wszystkich startach. Najlepszy wynik osiągnął na 50 metrów stylem grzbietowym, uzyskując czas 37.77 zajął pierwsze miejsce. Suma czterech startów (wszystkie na podium) dała Miłoszowi drugą pozycję w klasyfikacji na najlepszego zawodnika. W o rok starszej kategorii najlepiej zaprezentowali się Paweł Bury i Paweł Wołoszyn. Pierwszy z nich rewelacyjnie spisał się na 200 metrów stylem zmiennym, czas 2:45.32 pozwolił mu pokonać rywali i wygrać. Ten i pozostałe trzy straty (wszystkie na podium) dały mu statuetkę za trzecie miejsce dla najlepszego zawodnika. Paweł Wołoszyn zaimponował wszystkim startem na 100 metrów stylem klasycznym w którym uzyskał rewelacyjny czas 1:24.39. Do końcowego sukcesu bardzo dużą „cegiełkę” dołożyły nasze sztafety  męskie 4×50 metrów stylem zmiennym(2:28.58) i dowolnym(2:13.28), które tryumfowały w swoich startach. Wszystkie podane czasy plasują naszych zawodników i sztafety w czołówce wyników kraju.

Z niecierpliwością czekamy rozegranie wszystkich zawodów wojewódzkich i końcowe zestawienie drużynowe i indywidualne. Liczymy na wysokie lokaty klubu i jego zawodników w kraju.