Świetnie w lidze

Pierwsza runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików odbyła się 6 marca w Zamościu. W zawodach wystartowało 208 zawodników z 15 klubów naszego województwa.

Należy podkreślić, że biłgorajska „Sparta”w dwóch poprzednich latach wygrywała tę prestiżową imprezę. Bardzo dobrze weszli i w ten sezon ligowy nasi 11 i 12-letni przedstawiciele, aż osiem razy stając na podium, w tym czterokrotnie na najwyższym jego stopniu. Biłgorajanie wygrali w ten sposób ranking medalowy, jednak w klasyfikacji punktowej zajęli drugą pozycję, nieznacznie ustępując pola lubelskiemu Olimpijczykowi 23.
Najlepszym zawodnikiem pierwszej rundy okazał się nasz przedstawiciel Marcel Jonczak. W swoich dwóch startach był bezkonkurencyjny i wygrał 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04.21, natomiast 200 m stylem grzbietowym z 2:34.44. Tuż za Marcelem w klasyfikacji indywidualnej zawodów uplasował się Michał Giruć, który wygrał 200 m klasykiem (2:57:23) i był drugi na 100 m dowolnym (1:08.59). Dwukrotnie na drugim miejscu podium stawała 11-letnia Patrycja Pieczykolan, uzyskując na 50 m stylem dowolnym czas 34.09 i na 100 m stylem grzbietowym 1:25.69. Na pozycji medalowej znalazła się jeszcze Martyna Łyczak, która była trzecia na 200 m stylem klasycznym (3:19.19). Na koniec świetnie zaprezentowała się nasza sztafeta 4×50 m stylem zmiennym mix (Staszczak, Łyczak, Jonczak, Giruć), wygrywając swój start. Trenerem młodszej grupy jest Paweł Łukaszczyk.
Szczegółowe wyniki na stronie klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się w Lublinie 9 kwietnia. Już za tydzień Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego na długiej pływalni Aqua Lublin z udziałem naszych reprezentantów z dwóch grup treningowych.