Świetnie w lidze i Staszowie

W sobotę 25 września biłgorajscy pływacy wzięli udział w dwóch imprezach pływackich.

Młodsza grupa walczyła w Lublinie i okazała się najlepsza w punktacji drużynowej III rundy Ligi Dzieci i Młodzików (10, 11 i 12 lat), natomiast starsi spartanie (13, 14 i 15 lat) uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Staszowa, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Choć to początek sezonu nasi reprezentanci mogą pochwalić się osiągnięciami.

W lidze wojewódzkiej brylowali zawodnicy 11 i 12-letni. W najciekawszych wyścigach na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym chłopców spartanie zajęli trzy pierwsze miejsca. Swoje starty wygrywali Marcel Jonczak (dwukrotnie), Michał Giruć i Martyna Łyczak. Na podium lubelskich zawodów stawali również: Kornel Kulanin, Mateusz Grasza, Liliana Staroń i Patrycja Pieczykolan. W klasyfikacji III rundy nasz klub zwyciężył, jednak w klasyfikacji końcowej nadal prowadzi Olimpijczyk 23 Lublin. Do końca roku pozostały jeszcze dwie odsłony tych zawodów, będzie okazja nadrobić straty.

Zawody w Staszowie to zmagania 13-, 14- i 15-latków. Rekordy życiowe naszych reprezentantów przełożyły się na miejsca na podium, nawet w rywalizacji ze starszymi rocznikami. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów najlepszy okazał się Damian Błaszczyk (open). Wśród dziewcząt wygrała Kinga Cich (kat. 13-14 lat). Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Julia Duńko, Paweł Bury, Bartłomiej Obszyński, Nataniel Kobak i Radosław Oszajca. Łącznie spartanie zdobyli 17 medali w tym 11 tych najważniejszych.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronach klubu.