Świetnie w lidze i mistrzostwach województwa

Bardzo dobrze zaprezentowali się biłgorajscy pływacy w dwóch imprezach wojewódzkich, które odbyły się w weekend w Lublinie. W piątek 12- i 13-letni spartanie pod opieką Pawła Łukaszczyka rywalizowali na pływalni H20 w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików. Nasi przedstawiciele aż dwanaście razy stawali na podium.

W sobotę na długiej pływalni Aqua odbyły się Mistrzostwa Województwa w Pływaniu Długodystansowym. W tej pływackiej imprezie uczestniczyli również najstarsi nasi reprezentanci. Biłgorajanie wywalczyli cztery tytuły wicemistrza województwa lubelskiego.

W Lidze Wojewódzkiej najlepiej zaprezentował się Marcel Jonczak, który wygrał dwa swoje starty i ustanowił najbardziej wartościowy wynik całych zawodów. Bardzo dobrze startowali na 25-metrowej pływalni pozostali spartanie, ustanawiając swoje rekordy życiowe, zajmowali czołowe lokaty. Na najwyższym stopniu podium stawali również: Patrycja Pieczykolan, Hanna Staszczak i Kornel Kulanin. Miejsca medalowe zajęli Mateusz Grasza, Michał Giruć i Liliana Staroń. Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta mieszana 4×50 stylem dowolnym, która wygrała z bardzo wartościowym wynikiem.
Mistrzostwa Województwa w Pływaniu Długodystansowym to rywalizacja na długiej 50-metrowej pływalni Aqua Lublin. Zawodnicy mieli do wyboru 800, 1500 lub 5000 metrów. Trzy kategorie wiekowe 12-13, 14-16 lat i open dodatkowo utrudniły zdobycie medali tej wojewódzkiej imprezy. Wicemistrzynią województwa na 800 i 1500 metrów została Julia Duńko. Ten sam tytuł wywalczyli na 800 metrów Bartłomiej Obszyński i Kornel Kulanin na 1500 metrów. W najmłodszej kategorii bardzo dobrze zaprezentował się na dystansie 1500 metrów Kornel Kulanin, który zajął miejsce trzecie. Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne są na stronach klubu.